main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Matthias Tass valmistub USA-s põhiraskust kandma aasta mees

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
10.11.2021
09:14

Juba pikalt Eesti kõige andekamate korvpallurite sekka kuuluv Matthias Tass alustab USA üliõpilasliigas NCAA neljandat hooaega. 22-aastane Tass usub, et on tugevas Saint Mary’se tiimis valmis liidrikoormat kandma.

Tassi karjäär pole ookeani taga olnud sugugi kehv, aga keegi ei tea, mis oleks saanud, kui ta poleks 2019. aasta lõpus rängalt põlve vigastanud. Ka sel suvel segas 208 cm pikkust Tassi väiksem trauma, aga nüüd peaks keha Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva algavaks hooajaks valmis olema, vahendab Delfi.

„Arvestades, kui suur on meie koormus hooaja ettevalmistuses olnud, siis on keha üpriski hästi vastu pidanud, kuigi sellega on vaeva ka nähtud,” ütles Tass Delfile. Keha hooldamisele kulub enne ja pärast treeninguid iga päev üle kolme tunni.

Eelmisel hooajal viskas Tass NCAA kõrgeimas divisjonis keskmiselt 10,9 punkti ja võttis 5,3 lauapalli. Mänguaeg jäi keskmiselt pisut alla 30 minuti. Need näitajad on võrreldavad Maik-Kalev Kotsari neljanda ülikoolihooajaga ning Saint Mary’se ja Kotsari toonase ülikooli South Carolina tase peaks olema samuti üsna sarnane.

Saint Mary’s Gaelsi peatreeneri Randy Bennetti sõnul tuli Tassil juba mullu võistkonna põhitegija rolliga harjuda ja nüüd on põhjust uskuda, et eestlane teeb veel ühe sammu edasi.

„Roll on sama – olla üks liidritest. Tuleb olla ja mängida nagu senior (neljanda aasta mees). Isiklikus plaanis – anda väljakul kõik, et meeskond võidaks. Pole siin keerulist midagi,” lausus Tass.

Saint Mary’se tiimis jätkab ka teine eestlane, hea viskekäe poolest tuntud Leemet Böckler. Tema esimese hooaja ookeani taga rikkus jalavigastus, enne seda sai ta kaheksas mängus kirja keskmiselt 5,5 punkti.

„Leemet on näidanud uskumatut vastupidavust, nii mentaalselt kui ka füüsiliselt, ja on jätkanud tööd enda arendamise kallal,” kiitis Tass võistkonnakaaslast ja lisas, et Böckler saab tasapisi ka meeskonnatrennides kaasa lüüa, aga kehalise kontaktiga harjumine võtab veel aega.

Viimati jõudis Saint Mary’s NCAA turniirile ehk Märtsihullusele 2019. aastal, kui Tass tegi NCAA-s debüüthooaega. Uuesti 64 tiimi sekka pääsemine on jõukohane, aga kindlasti mitte lihtne. USA väljaanne Sports Illustrated hindas Tassi ülikooli NCAA kõrgeima divisjoni paremuselt 65. tiimiks. Võrdluseks, Kerr Kriisa tiim Arizona on pingereas 29. Edetabelit troonib Saint Mary’sega samas konverentsis (Lääneranniku konverents, lühendatult WCC – A.K.) mängiv Gonzaga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.