Ilkka Mustonen näitas kindlat mängu. Alver Kivi

Males jagati medaleid

Kategooriad: Male
27.02.2020
15:57

16. veebruaril toimus maakonna kiirmale esivõistluste 6. etapp, kus 7 osaleja hulgas oli parim Ilkka Mustonen, kes võitis kõik 6 partiid. Teiseks tuli 4,5 punktiga Milde Burkova, esmakordselt sel hooajal esikolmikusse jõudnud Arvo Kallas kogus 4 punkti.

19. veebruaril peetud maakonna välkmale esivõistluste 5. turniiril oli vaid 4 osalejat, kes omavahel mängisid 2 ringi. Edukaim oli taas Ilkka Mustonen, kogudes 5 punkti 6st võimalikust. Järgnesid Timo Tamm 4 ja Ülo Tuulik 3 punktiga.

Kuna tegemist oli hooaja viimase võistlusega, siis selgusid ka kokkuvõttes paremad. Maakonna meister välkmales on Ilkka Mustonen, kelle 3 parema turniiri keskmine võiduprotsent oli 91,59. Hõbemedal riputati kaela Timo Tammele (90,72%) ja pronksmedal Ülo Tuulikule (54,05%).

22.-24. veebruarini toimusid 8 osalejaga maakonna meistrivõistlused pika ajakontrolliga ehk tavamales. Maakonna meistriks krooniti Martin Kallas.

Martin Kallas jäi esimeses voorus küll alla hea turniiri mänginudkoolinoor Andre Koppelile, kuid järgmised 4 partiid tõid Kallasele vaid võite ning 4 punkti oli esikohaks piisav. Teise koha saavutas Ilkka Mustonen, kes samade punktide (3,5) juures edestas lisanäitajatega Milde Burkovat. 3 punkti kogusid Jaak Turja ning Koppel (alistas teises voorus ka Burkova, kuid viimase vooru allajäämine Turjale sel korral Andrel veel meistrivõistluste medalit võita ei lubanud), teistel oli punkte vähem.

Kiirmale meistrivõistluste viimased 3 etappi toimuvad 8. märtsil, 22. märtsil ja 5. aprillil.