main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maakonna meistriks tuli Milde Burkova. Alver Kivi

Maakonna meistriks tuli Milde Burkova. Alver Kivi

Malekarika võitjate nimekiri täienes

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
02.07.2018
11:13

Nädalavahetusel mängitud Saaremaa 49. lahtine malekarikaturniir kujunes Eesti paremate maletajate osavõtul viimaste aastate esinduslikumaks.

Seda osaliselt tänu sellele, et võistlus kuulus Eesti vabariik 100 maleturniiride sarja. 29 maletaja hulgas oli suurmeister Igor Švõrjov ning FIDE meistrid Olev Schults ja Margareth Olde.

Viis esimest vooru läbis kuuevoorulise šveitsi süsteemis toimunud turniiri täiseduga suurmeister Švõrjov. Viimases voorus sai ta aga mustadega mängides kaotuse Kirill Chukavinilt ja nii lõpetasid nad turniiri võrdselt 5 punktiga. koefitsentide põhjal kuulus esikoht Kirill Chukavinile, kes on nüüd karikavõitjate nimekirjas 30. maletaja.

Võrdselt 4,5 punktiga lõpetasid õed Olded. Kolmas koht kuulus neist vanemale Margarethele ja Grete jäi neljandaks. 4 punkti kogusid Georg Abozenko, Georg Aleksander Pedoson, Liina Tõnso, Rain Mölderkivi ja Mathias Robert Uibokant, kes hõivasid järgnevad kohad. Ebaõnn tabas nende võistluste neljakordet võitjat Andres Kuuske, kes 3,5 punktiga sai 12. koha.

Sellel võistlusel peeti paralleelselt ka maakonna meistrivõistluste arvestust. Esmakordselt võitis meeste meistritiitli 3 punkti kogunud Milde Burkova. Mullune meister Martin Kallas sai 2,5 punktiga hõbemedali ja Siret Sui 2 punktiga pronksmedali.

Samaaegselt toimunud kolmel noorteturniiril oli mängimas 52 noormaletajat. Meeldiva üllatuse valmistas saarlastele kuni 10-aastaste turniiril alles eeloleval sügisel kooliteed alustav Siimeon Vahter. Ta võitis 15 osavõtjaga turniiril esikoha 6 punktiga 7-s7 võimalikust. Kuni 12-aastaste 23 mängijaga turniiril oli saarlaste parim Illimar Kirss 2,5 punktiga ja kuni 14-aastaste 14 osavõtjaga turniiril Raul Seppel 3 punktiga 7 võimalikust.

Juuno Jalakas

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.