main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mairo Miil triblamas. Alver Kivi

Mairo Miil triblamas. Alver Kivi

Mairo Miil debüteeris U21 koondises

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
11.09.2019
09:35

Kui eelmisel nädalal tegi jalgpalli U21 koondises debüüdi Rasmus Saar, siis teisipäevases kohtumises sai võõrsil Poola vastu samaga hakkama FC Kuressaare kaitsja Mairo Miil.

Selle sammuga astus Mairo Miil Mihkel Aksalu, Maikko Mölderi, Sander Viira ja Rasmus Saare kõrvale. “Kindlasti väga oluline samm karjääris, siit saab ainult edasi minna ja kõvasti pingutada, et neid tugevaid mänge veel tuleks,” rääkis Mairo Miil.

“Üldpildis läks individuaalne mäng okeilt, aga kahjuks jäid vastaste löödud väravad kripeldama. Nad olid palliga päris tehnilised, kuid meid ei mängitud ükski väravaolukord konkreetselt üle, vaid pigem teatud kohtades tegime ise valesid otsuseid, mis ka kohe ära karistati sellisel tasemel.”

Mairo Miil ütles, et teises väravaolukorras oleks ta pidanud ise samamoodi palli nurgalöögiks lööma, aga jäi korraks kõhklema, et pöörata ja lüüa pall ette, aga vastane tuli selja tagant välja, pani keha vahele. Ta saatis palli värava ette penalti punkti lähistele, esimene löök küll blokeeriti, aga teine maandus väravas. “Rohkem polegi vaja, et ära karistatakse sellised väiksed eksimused,” lausus ta.

25. minutil teenis Mairo Miil kollase kaardi. “Lahtine pall oli ja jooksin vastasega võidu kumb jõuab enne pallini. Tulin külje pealt täiskiirusel, vastane lükkas palli lihtsalt varbaga edasi üle otsajoone ja võtsin ta maha,” selgitas kaitsja. “Kaitsetegevust saab veel ühesõnaga lihvida, et ei juhtuks mängu jooksul ühtegi pallikaotust, millest tekiks ohtlik olukord vastastele.”

Mairo Miili sõnul andsid kõik poisid endast maksimumi, mis neil sees oli. Pigem ongi õppetund, et lihtsatest pallikaotustest karistatakse ära. “Üldiselt tuli mul palliga mäng hästi välja ja ränkasid eksimusi rohkem ette ei tulnud,” lausus ta.

Mairo Miil usub, et siit on võimalus jõuda A-koondisesse ja see peab olema eesmärgiks. “Igal jalgpallur on eesmärgiks oma rahvuskoondist esindada,” märkis ta. “See oli mul alles esimene mäng U21 eest ja A koondisesse pääsemiseks on veel kindlasti hetkel vara. Kõigepealt on vaja kõvasti tööd teha, et saada rohkem mänge U21 eest ja saada hakkama U21 vanuste mängijate vastu, eks siis tulevikus ole näha.”

Kahe mänguga on eestlastel punktiarve avamata. Kahe vooru järel on meie grupis täisedu ehk kuue punktiga liider Poola, neli punkti on teeninud nii Bulgaaria kui ka Venemaa, kes tegid täna Lovečis väravateta viigi. Viigipunktid said täna tabelisse ka Serbia ja Läti, kes mängisid Novi Sadis 1:1 viiki.

U21 koondis võõrustab oktoobrikuus kahte valikmängu Pärnu Rannastaadionil. Esmalt minnakse 11. oktoobril vastamisi Lätiga ning seejärel 15. oktoobril Venemaaga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.