main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maailmameistriks kroonitud Robert Virves tuleb võitma ka Saaremaa rallit

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
11.09.2022
17:52

22-aastane Robert Virves tegi Eesti rallispordi ajalugu ja krooniti esimese eestlasena juunioride maailmameistriks, kui võitis Akropolise ralli. Järgmine eesmärk on võita 55. Saaremaa ralli.

„Ma olen väga, väga õnnelik,“ ütles Robert Virves. „Ma ei ole sellistele asjadele väga palju mõelnud, ei olla esimene eestlasest võitja. Minu eesmärk oli tulla ühel päeval maailmameistriks ja esimene eestlane on osa sellest.“

Virvese sõnul on kindlasti tegu tema karjääri oluliseima saavutusega. „Seda oli kohe hooaja algul teada, et maailmameistri tiitlit läheb väga vaja, et jätkata. Seepärast ei saa paremat tahta,“ ütles rallipiloot.

Nädalavahetusel Kreekas sõidetud Akropolise rallil JWRC klassis pikalt juhtinud Robert Virves alustas koos kaardilugeja Julia Thuliniga viimast võistluspäeva 53,2 sekundilise eduga Jon Armstrongi ees. Britt võttis kohe avakatsel saarlaselt 19,6 sekundit tagasi.

Teisel katsel õnnestus Virvesel 2,6 sekundit tagasi võtta ja kuigi viimasel katsel oli Armstrong taas 18,7 sekundiga kiirem, siis sellest meie mehele piisas. Ralli lõpuks jäi edu 17,5 sekundit. Kolmandaks tulnud iirlane William Creighton kaotas 7.31,3.

Akropolise ralli eel oli liider valitsev maailmameister Sami Pajari, kes jagas punkte 2021. aasta teise koha Jon Armstrongiga ja 1 punktiga jäi maha Virves, kellest omakorda jäi 5 punkti kaugusele Lauri Joonast.

Pajari alustas kõige säravamalt, võites neljapäevaõhtuse publikukatse Ateena olümpiastaadionil, kuid reede hommikul lõppes 20-aastase soomlase jaoks kõik, kui rehvide purunemised sundisid ta katkestama. Neljas katse võttis ohvriks ka Lauri Joona, kes vigastas oma auto vedrustust.

See jättis rallivõidu ja ihaldatud tiitli eest võitlema vaid Virvese ja Armstrongi. Paraku tõi viimase auto rehvipurunemine reede õhtuks 1.47-lise kaotuse. Sealt edasi hoidis Virves kõiki kaarte.

Võit on käes, kui auto pargis

„Kindel on, siis kui auto on kinnises pargis,“ tõdes Robert Virves. „Kui meie edu suurenes, siis lihtsalt hoidsime ja üritasime taktikaliselt olla targad, et 110 protsendiliselt kõik vastu peaks ja tundub, et töötas. Sellel rallil on teeolud kõige keerulisemad, need tuleb kõik üle elada enne kui finišisse jõuad. Oli vaja valida tempo, et liialt palju aega ära ei anna, aga edu pidi säilima.“

Kuigi rallil tabas saarlasi peamisi konkurente ebaõnn oli Virves võitluseks valmis. „Selle mõttega tulime, et teha kõik selleks, mis teha tuleb,“ selgitas ta, lisades, et vastavalt oludele korrigeeriti oma võistluse kulgu.

„Algul tundus, et peab võidu sõitma, aga lõpus läks olukord teistpidi, sest pidime piisava kiirusega lõpuni tulema. See polnud üldse lihtne, sest teeolud olid keerulised ja üllatusi tuli ette.“

Robert Virvesest sai esimene eestlane, kes on võitnud juunioride WRC ja esimene sõitja, kes on tulnud juunioride maailmameistriks nelikveolise autoga. Akropolise ralli oli ainus, mille Virves viie etapilisel hooajal võitis. Horvaatias ja Eestis sai ta teise koha, Portugalis oli ta kolmas. Hooaja avaetapi Rootsis lõpetas saarlane kuuendal kohal.

Robert Virvese järel sai teise koha Ion Armstrong, kolmandaks jäi soomlane Sami Pajari ja neljandaks tema rahvuskaaslane Lauri Joona.

Väärt leping

Kreekas oli mängus M-Spordi tehase leping ja osalemine 2023. aastal neljal rallil WRC2 sarjas. „See on kindlasti oluline,“ märkis Robert Virves. „Ei oska öelda, kui palju see tiitel nüüd uksi edaspidiseks avab. Igal juhul ma loodan, et inimesed näevad, et midagi on tehtud hästi ja loodan, et mingi võimalus tekib, kuigi see tähendab raske töö jätkamist.“

Robert Virves ei oska veel öelda, kas jätkab sama kaardilugejaga. „Tahaks enne teada, kuidas järgmine aasta välja näeb, sest ühtegi ametlikku dokumenti ma veel näinud ei ole. Kui saab need asjad selgeks, siis tulevad ka muud asjad,“ selgitas ta.

Saaremaa rallil võidu nimel

Oktoobris sõidetakse 55. Saaremaa ralli ja Robert Virvesel oli korraldajatega kokkulepe, et kui ta tuleb maailmameistriks on ta kodurallil stardis. „Muud ei jää üle,“ tõdes noor ralliäss, kes stardib R5 autoga, aga mis mark seda ta veel ei tea.

„Kuna Georg Gorss ei ole sel aastal sõitnud, siis saab olla ainult eesmärk võita. On võimalik oma nimi võitjate nimekirja saada, kuigi tahtjaid on kindlasti palju ja lihtne see võitmine kindlasti ei ole.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.