Luise Veversile kolmevõistluses pronks

Kategooriad: Ratsutamine
11.09.2017
08:22

Saare Ratsakeskuse esindaja Luise Vevers võitis hobusel Ruudi Harjumaal Niitvälja Ratsabaasis ratsutamise kolmevõistluse Eesti meistrivõistlustel juuniorite (kuni 18. aastased) klassis pronksmedali.

“Esimest hooaega kolmevõistlusega tegeleva Luise Veversi kolmas koht Eesti meistrivõistlustel on väga hea tulemus, eriti arvestades, et ka tema võistlushobuse jaoks on see esimene hooaeg mitmevõistlusega tegeleda,” rääkis klubi esindaja ja treener Jaagup Kallas.

Võistluspaigas valitsesid väga rasked tingimused. Vihmane ja tuuline ilm muutis võistlusväljaku libedaks ja hobustele ebamugavaks, mistõttu kõik osalejad jäid isiklikest parimatest tulemustest küll kaugele, kuid just keerulistes tingimustes selguvadki parimatest parimad.

Koolisõidus saavutatud tulemus viis Saaremaa võistluspaari peale esimest ala kolmandale kohale. Takistussõidus tuli eksimus kahesel süsteemil, kui veidi pehmel pinnasel oli raske sportlasel õiget rütmi leida ja üks latt langes. Ka konkurendid eksisid ja nii jäi enne otsustavat maastikukrossi seis samaks.

Kross läbiti vigadeta, kuid ületatud normiaja eest saadi 3,2 miinuspunkti. Lõpuprotokollis see aga kohta ei muutnud ja tulemuseks pronksmedal.  “Kolmas koht ei ole kindlasti lagi, sest sama paar on teinud edukaid starte läbi suve, konkureerides samade võistlejatega ja jõudnud poodiumi kõrgeimale astmele,” märkis Jaagup Kallas, lisades, et kolmevõistlus on väga tehniline ala ja ilmastik mängib suurt rolli.