main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Lümanda lapsed kingitustega. Erakogu

Lümanda lapsed kingitustega. Erakogu

Lionsite kingitus Lümanda kooli jalgpalluritele

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
26.02.2018
10:47

Vabariigi sajandal sünnipäeval, oli meie koolimaja hetkeks siginat-saginat täis. Kümmekond õpilast tulid appi jalgpallipuutsasid autolt maha laadima. Koolile tõi kingituse lionsite esindaja Olavi Prei, kelle vanaisa käis esimese vabariigi aastatel meie koolis.

Tegu on Lionsite koostööprojektiga Norra kolleegidega ning üle Eesti kingiti jalgpalliklubidele ja koolidele 2000 paari Nike puutsasid. Kingitusest saab osa ka lümanda kooli arvukas jalgpallurite pere.

Lions Club International on maailma suurim heategevusorganisatsioon, millel on üle miljoni liikme 197 riigist. Organisatsiooni tunnuslause “Liberty, Intelligence, Our Nation’s Safety”

(Vabadus, intelligentsus, meie rahva turvalisus) esitähed annavad kokku täna kõikjal maailmas tuntud lühendi LIONS. Rahvusvahelisse organisatsioon on aasta vanem kui meie vabariik.

Lions-klubi liikmete eesmärk on panustada ühiskonna ja selle liikmete positiivsesse arengusse.

Eesti Lions-klubid panustavad enim noortesse ja haridusse. 1989 mais asutati Eestis kaks esimest klubi Tallinnas. Tänaseks on Eestis üle 60 lionsklubi ja 6 Leo-klubi nelja regiooni kümnes tsoonis, ühendades ühise mõtteviisi alla enam kui 1300 lionit ja leod. Saaremaa klubi on loodud 1990-ndal aastal ja klubis olevaid ja olnud lionid ja leedid on üheskoos LC Kuressaare 27- aastase ajaloo jooksul palju heategusid teinud!  LC Lions Eesti Lääne-Eesti ja Saaremaa üks juht Signe Sarah Arro on märkinud, et prioriteet on toetada Saaremaa andekaid lapsi ja teha head kohalikele kogukondadele.

Nüüd ootavad üle poolesaja puutsapaari koos õpilastega kevadet. „Oleme lionsitele väga tänulikud, sest meie koolis on palju pühendunud  noorsportlasi. Tüdrukud on maakonna ja koguni vabariigi parimate hulgas. Ka terve rida poisse treenivad FC Kuressaare ridades. Kindlasti on see kingitus neile tunnustuseks tehtu eest ja innustuseks tulevikus”, tänas kooli direktor Liia Raun Olavi Preilt kingitust vastu võttes.

Urve Vakker

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.