main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maailmameister Kristina Kuuske tervitab sotsiaalosakonna juhataja Kairit Lindmäe. Irina Mägi

Maailmameister Kristina Kuuske tervitab sotsiaalosakonna juhataja Kairit Lindmäe. Irina Mägi

Linn tunnustas maailmameister Kristina Kuuske

Kategooriad: Vehklemine
Autor: Alver Kivi
23.08.2017
08:45

Teisipäeva õhtul raegaleriis toimunud tänuüritusel õnnitles linnapea Madis Kallas juuli lõpus Saksamaal Leipzigis epeevehklemise naiskonnavõistluses maailmameistriks tulnud Kristina Kuuske ja andis talle üle mälestusmeened.

Linnapea Madis Kallas ütles, et Kuressaare linnal on ülimalt hea meel, et meil on sportlasi, kes saavutavad häid tulemusi Euroopa- ja maailmameistrivõistlustel ning olümpiamängudel. “Ei meenu, millal saarlane tuli olümpiaalal viimati maailmameistriks ja seda suurem on meie poolne rõõm ja tänu,” lausus ta.

“Kuressaare suurim väljakutse on vähenev elanikkond ja neid, kes end siia sisse kirjutavad on väga vähe. Kristina on oma sooviga olla Kuressaare linna kodanik kindlasti eeskujuks.”

Linnapea andis maailmameistrile üle tänukirja ja Kuressaare kindluse pildi, omapoolse kingituse andis ka Saaremaa spordiliit. Kristina Kuusk tänas kingituste eest ja lubas ka järgmistel võistlustel anda endast maksimumi.

MM-kulla võitnud Eesti epeenaiskonda koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu premeerib EOK kokku 76 000 euroga, iga sportlase preemiasummaks kujuneb 19 000 eurot.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas heameelt, et vehklejad andsid juulis Leipzigis peetud MM-il põhjuse rekordiliseks preemiaks. „Meie vehklejate suurepärane esinemine MM-il on eeskujuks kogu Eesti spordile ja sportlaskonnale. Suure maailma mõistes nappides tingimustes tõid meie vehklejad oma töö ja pühendumusega au ja kuulsust endile, oma treeneritele ja kogu Eestile. Nad on eeskujuks ja inspiratsiooniks meile kõigile ning innustavad loodetavasti ka paljusid lapsi liikuma ja spordiga tegelema,“ ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt 2013. aastal EOK täitevkomitee poolt kinnitatud korrale. Selle kohaselt makstakse maailmameistrivõistluste kuldmedali puhul preemiat 38 000 eurot, hõbemedali korral 19 000 eurot ning pronksmedali puhul 13 000 eurot. Medalivõitjate treenerite preemia on pool sportlasele makstavast summast. Võistkondliku medalivõidu puhul tava kohaselt preemiasumma kahekordistatakse ning jagatakse medalistide vahel.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.