Pall lendab Sander Lahti löögist väravasse. Alver Kivi

Levadia duubli alistanud FC Kuressaare taas võidulainel

Kategooriad: Jalgpall
12.07.2015
23:24

Esimesel poolajal teravate vasturünnakutega nõelanud FC Kuressaare sai Tallinna FC Levadia vastu ette 2:0 ning vaatamata külaliste tugevale survele hoiti oma värav puhas ja saadi emotsionaalselt oluline võit.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak ütles, et meeskond on alati umbes kuu aega pärast Saarte mänge raskes seisus ning oli tähtis, et kiirelt saadi esimene võit ning emotsionaalselt tuldi Jerseyl toimunud raskest turniirist ja eelmisest 1:10 kaotusest kiirelt välja. „Viimane laastas päris palju,“ tunnistas ta.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises avasid võõrustajad mänguskoori juba 17. minutil, kui  Sander Laht võttis vasakul äärel kaitsja ette, lõi temast kaarpalli mõõda tagumise väravaposti kaudu seisuks 1:0. 36. minutil sai pika palli ette Mario Stern, kes mängis end Levadia väravavahiga silmitsi ja suunas palli külmavereliselt võrku.

„Plaan oli lihtne,“ rääkis Pelle Pohlak. „Levadia mängib äärtel palju individuaalselt ja seepärast oli oluline vaadata, et neil seal üks-üks olukordi ei tekiks. Ise tuli kiirelt minna üle vasturünnakule, kui vastased on oma positisoonidelt väljas ja mõlemad väravad nõnda ka lõime. Täna asi toimis.“

Teisel poolajal jäid Kuressaare mehed väga tugeva surve alla, vastased tabasid kaks korda Rait Hanseni väravaposti ja oli õnne, et nad väravani ei jõudnud.

„Rääkisime vaheajal, et tuleb kannatada ja kannatada ning ei olnud tähtis ise ära lüüa. Alati pole meil sellist õnne olnud, täna oli,“ tõdes Pelle Pohlak.