main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Neeme Virveste võitis Elvas kaks medalit. Irina Mägi

Neeme Virveste võitis Elvas kaks medalit. Irina Mägi

Laskuritele Elvast hõbemedal

Kategooriad: Laskmine
Autor: Alver Kivi
03.07.2019
16:45

Juunikuu viimasel nädalavahetusel toimusid Elvas Eesti meistrivõistlused laskmises. Kui varasematel aastatel on võistkonnavõistlustes pronksmedaleid saadud, siis seekord võideti hõbemedal meeste lamadesharjutuses 60 lasku.

Sellega said hakkama Neeme Virveste, Andero Laurits ning Jarko Seema. Kusjuures vägagi tihedas konkurentsis: teise ja neljanda koha vahe oli vaid 2,7 silma ja kolmandaks tulnud Põlva laskurid võideti 1,8 silmaga (mõne aasta eest kaotati Põlvale medal 0,8 silmaga).

Individuaalvõistluses oli konkurents veelgi tihedam. Neeme Virveste tulemuseks oli 609,2 silma. Hõbedast jäi puudu2,2 silma, kuid pronksmedal tuli sama silmaga ja määravaks sai viimane seeria. Teistpidi: kui üks lask 60-st oleks olnud märklehe keskpunktist ühe millimeetri jagu kaugemal, siis oleks ka tabelis koha number olnud ühe võrra suurem. Andero Laurits oli siin 606 silmaga kuues. Naiste lamdeslaskmises sai Kaia Malõh 604,6 silmaga 10. koha. Neidude arvestuses laskis Liis-Marii Kangur  598,6 silma ja kuues koht.

Standardilaskmises (3×40 lasku) jäi meeskond kuuendaks. Saaremaa parimana oli Andero Laurits 1082 silmaga 13-s.  Sander Õispuu laskis seda harjutust esimest korda ning kogus 1049 silma (13-s noormeeste hulgas), millega sai koha Saaremaa edetabelisse. Hea, et tüdrukud olid meestest paremad. Kaia Malõh naiste arvestuses 1098 silmaga 11-s ja Liis-Marii Kangur neidudest 1075 silmaga kaheksas. Siinkohal peab märkima, et esimese korraga seda harjutust lastes ei ole keegi saarlastest niipalju kokku saanud ja Saaremaa kõigi aegade edetabelis on see 11-s tulemus; alates 1990.

Martin Kosemets

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.