main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa delegatsiooni sissemarss. Merle Kivi

Saaremaa delegatsiooni sissemarss. Merle Kivi

Kuressaares avati 14. Eestimaa suvemängud

Kategooriad: Eestimaa Suvemängud
Autor: Alver Kivi
10.07.2015
22:28

Kuressaare linnusehoovis avati reede õhtul pidulikult 14. Eestimaa suvemängud.

Rongkäiguga läbi linna marssinud sportlastele esinesid võimlemisklubi Gymnastica naiste ja neidude rühm kavaga „Aja kulg“, Semiiri meistriklassi showtantsukavaga „Storm“ ja City Dance stuudio tantsijad Pille-Riin Satsi ja Eeva-Gerda Kobrin.

Sõnavõttudega esinesid Riigikogu I  aseesimees, EMSL Jõud president Helir-Valdor Seeder, Kultuuriministeeriumi spordi   asekantsler Tõnu Seil, Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles ja Rahvusvaheline Töölis- ja Amatöörspordi Konföderatsiooni president Harald Bauer. Suvemängud avas Kuressaare linnapea Madis Kallas.

14. Eestimaa suvemängudel võisteldakse 26 spordialal, saarlased on lisanud programmi ratsutamise, golfi ja rallisprindi, näidisalana on ketasgolf.

Suvemängudeks valmistati 1310 medalit ja 141 karikat.

Linnadest on suurim delegatsioon Põlval 70 sportlasega, Kuressaare on väljas 54 inimesega. Maakondadest on suurim esindus Tartumaal 136 sportlasega, järgnevad Põlvamaa 114 inimesega, võõrustajate rivisse kuulub 81 sportlast. Valdades on kõige suurem esindus Lääne-Saare vallal kelle esinduses on 86 sportlast, Tartu vald on väljas 80 sportlasega.

Kokku on võistlustele registreerunud üle 3100 sportlase, 15 maakonda, 50 valda ja 23 linna. Külalised on Poolast, kes võistlevad sumos ja Soomest, kes võistlevad golfis, orienteerumises ja petankis.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.