Kuressaare naiskond on finaalis

Kategooriad: Võrkpall
08.04.2018
16:02

Kuna Kuressaare naiskond võitis Eesti naiste võrkpallimeistrivõistluste esiliiga esimeses poolfinaalis Sparta võõrsil 3:0, siis oli naiskonnal kodus vaja võita finaalikoha kindlustamiseks kaks geimi. Läbi raskute jõuti ka sihile.

“See on väga suur saavutus,” rõõmustas naiskonna juht Kristi Põld. “Kui vaadata numbreid, et mõlemad mängud tulid 3:0, siis võib tunduda, et kergelt, aga tegelikult oli raske. Vastane mängis väga hästi.”

Mängu algus saarlannade Kuressaare spordihoones midagi head ei tõotanud, sest vastaste heast servist jäädi 4:12 ja 9:17 kaotusseisu. Tasapisi aga said võõrustajad oma mängu käima ja Kristi Põllu serviässast jõuti 20:20 viigini. Janne Järvalt vormistas 25:22 võidu.

“Võib-olla oli naistel algul veel väike närv sees, sest me ei ole harjunud nii suure publiku ees mängima,” tõdes Kristi Põld. “Saime sellest jagu ja on väga hea meel. See näitab võistkonna tugevust sellisest seisust järgi tulla ja lõpp ära võtta. Aga eks see on naiste võrkpall.”

Teises geimis saadi küll 4:0 ette, kuid vastane jõudis 10:10 viigini ja asus isegi 16:13 juhtima. Järvalti rünnakutest ja Põllu serviässast saadi veelkord 19:16 ette, kuid vastane polnud murtud. Seisult 24:22 oli ja geimpall, kuid vajalik võit vormistati alles numbritega 27:25 ja sellest piisas. Kolmas geim mängiti juba pingevabalt ja see võideti 25:22.

“See oli suur kergendus, kui teise geimi kätte saime,” tunnistas Kristi Põld. “Kolmandale geimile läksime juba rõõmsamalt ja pingevabalt. Finaaliks valmistumisel teeme trenni edasi, vaatame videod üle, uurime mis on nende tugevad ja nõrgad küljed, analüüsime eelmisi mänge.”

Janne Järvalt tõi parimana 15, Reelika Raap toetas teda 12 punktiga. Sparta poolel tõid Mari Peeters 5, Piret Prangel 4 ja Annika Loper 2 punkti. Janet Lõbu isiklikku punktiarvet ei avanud.

Finaalseeria Kuressaare ja Peetri Võrkpalliklubi ning pronksmedaliseeria Ülenurme ja Sparta vahel peetakse kahe võiduni.