main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kuressaare Cup sai parima harrastusturniiri tiitli

Kategooriad: Tennis
Autor: Alver Kivi
16.01.2019
08:30

Juunis teist korda toimunud harrastajate tenniseturniir Kuressaare Cup pälvis hea korralduse eest Eesti Tenniseliidult „Parima harrastustennisistide turniir 2018“ tiitli.

„Eks ta toob meile reklaami ja seepärast on selline tunnustus väga oluline,“ rääkis Kuressaare tennisekeskuse tegevjuht Margus Käen, kelle sõnul on korraldusliku poole pealt keeruline veel midagi juurde panna ja eesmärk on sama taset hoida.

„Kui turniiril osales 192 tennisisti, siis osavõtjate poolest ei anna enam kusagilt juurde panna, sest väljakute arv on piiratud ja ilmaga me arvestada ei saa, sest niigi toimusid mõned mängud juba hallis.“

Lisaks Kuressaare Cupile toimusid Saare tennisekeskuses veel naiste turniir „Saaremaa Kadakas“, „Angerjaturniir“ ja segapaarismäng „Mixtuur“. Aasta jooksul toimusid igakuiselt harrastustennisistide võistlused nii naistele, kui ka meestele.

Naiste üksikmängus olid kokkuvõttes kolm paremat Mare Mägi, Maire Leedo ja Sille Rantanen. Naiste paarismängu esikoht läks Sille Rantanenile, teine oli Maire Leedo ja kolmas Sirje Lember. Aasta jooksul toimus kokku 12 turniiri, kus võistles kokku 21 naist. Eriauhinna „Tubli uus tulija“ sai kõikidel turniiridel osalenud Natalia Turcan.

Meeste II tugevusgrupi üksikmängus toimus 12 võistlust, kus arvesse läks 8 paremat tulemust. Tublimad olid Vello Kiil, Sergei Näälik ja Ivo Künnapuu. Meeste Mastersi arvestusse läksid kõik üksikmängu 14 turniiri ja kokku osales 35 meest. Punktide alusel said edasi 8 paremat meest, kes omavahel selgitasid välja kolm paremat, kelleks olid Silvar Saat, Margus Käen ja Mihkel Kangur.

Harrastajad mehed mängivad aastaringselt igal neljapäeval paarismängu ja aasta parim oli Alar Ink, kes kogus 91 punkti. Teine oli Margus Käen 75 ja kolmas Silvar Saat 67 punktiga.

Eelmisel aastal toimus kaks sõpruskohtumist, veebruaris Saaremaa – Hiiumaa vahel, mille võitsid saarlased ülekaalukalt. Teine kohtumine toimus septembris tenniseklubi Pallas ja saarlaste vahel. Võidukad olid saarlased, kes võitsid 1 punktida.

Juba 5 aastat toimub Kuressaare Mercedes-Benz tennisekeskuses seenioride turniir, mida korraldab Sven Eving ja toetab Enn Kunila. Plaanis on ka tuleval aasta aprillis korraldada seenioride turniir, kus löövad kaasa ka saarlased.

Saare tennisekeskuses on nüüd tegevjuhiks Margus Käen. „Kui ikka öösel magada ei saa ja mõtteid on peas palju, siis on see ikka minu valdkond,“ märkis ta. „Suveperioodil oleks vaja siia rohkem laagreid ja turniire, sest suvi on meie aeg, kuna väljakuid on palju. Veel on mõte tuua siia mitte ainult eestlasi vaid ka huvilisi lähiriikidest. Saaremaa ja tennis on see võlu, mis peaks rahva siia meelitama.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.