main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus teisel korrusel. Irina Mägi

Võitlus teisel korrusel. Irina Mägi

Kure võttis tiitlikaitsjalt olulised punktid

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
28.06.2022
21:10

Jalgpalli Premium liigas mängis FC Kuressaare koduväljakul 1:1 viiki tiitlikaitsja FC Levadiaga, kes jäi võitluses FC Floraga liidripositsiooni pärast ilma olulistest punktidest.

„Antud juhul arvan, et me kaotasime punkte, sest need olukorrad, mis me lõime olid piisavalt head,“ tõdes Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „On arusaadav, et kui mängid sellise meeskonnaga nagu Levadia on viik positiivne tulemus, aga kui võtta kogu mängu käik ja kogu mäng, siis minu hinnangul väärisime võitu.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises alustas Kure 29 kraadises kuumuses kohe kõrge pressinguga ja tiitlikaitsja vastu mingit aukartust ei tuntud, kuigi just Levadia oli ainus meeskond, kellelt kahel viimasel hooajal punkte pole võetud.

„Meil on plaan ja oma põhimõtted,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Tuleb anda poistele au, sest alustada sellises palavuses mängu nii agressiivselt pole lihtne. 30. minutil tunnetasin siiski, et meeskond hakkab pisut ära vajuma ja pidime järgi andma, kuigi tegutsesime jätkuvalt organiseeritult.“

Levadia asus kohtumist 15. minutil juhtima, kui Zakaria Beglarišvili sai kirja oma 11. tabamuse. Vaid viis minutit hiljem said võõrustajad viigi. Joonas Soomre andis nurgalipu juurest tsenderduse, mis jõudis Sander Laheni ja ründaja saatis ühe puutega palli õhust väravasse. See oli pikalt kuival olnud ründajale neljas järjestikune tabamus.

„Oleme Sanderiga värava põua teemal rääkinud, aga minu jaoks ei ole see probleem olnud,“ tunnistas Roman Kožuhhovski. „Tema füüsilised näitajad on väga heal tasemel, sest igas mängus jookseb ta 11 kilomeetrit ja see on väga kõrge. Ta töötab väga palju meeskonna heaks ja leidsin, et küll ka väravad tulema hakkavad. Ta ise tunnistab ka, et jalgpall on meeskonna mäng ning nüüd on ta löönud neli väravat ja iga tabamus eelmisest parem.“

Teisel poolajal käis väljakul võrdne mäng, aga 74. minutil jäid külalised vähemusse, kui väravavaht Karl Andre Vallner jooksis karistusalast välja Mattias Männilaant vea hinnaga takistama ja peakohtunik Grigori Ošomkov näitas punast kaarti.

Kuigi Kure oli lõpus enamuses, pidi siiski tegelema rohkem kaitsetööga. „See oli normaalne, sest Levadia mängib alati võidule,“ leidis Roman Kožuhhovski. „Me ei plaaninud taga istuda, aga mäng lihtsalt kujunes nii, kuigi me tahtsime ka ise seda kohtumist võita. Lihtsalt üks meeskond oli mullu meister ja tulemus 1:1 on nende jaoks negatiivne. Seepärast tegid nad kõik, et värav lüüa, mis tegi meie jaoks lõpu pisut närviliseks. Peab mehi tänama, super distsipliin, super energia ja suhtumine väljakul.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.