main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus käib. Alver Kivi

Võitlus käib. Alver Kivi

Kure võitis kuue punkti lahingu

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
24.05.2019
22:48

FC Kuressaare jätkas sealt, kust kohtumised ühe oma peamise konkurendi Viljandi Tulevikuga on pooleli jäänud, sest koduväljakul saadi viimasest kaheksast omavahelisest mängust seitsmes võit, kui vastane alistati 1:0.

“Tabelisse kolm punkti lähikonkurendi vastu on väga tähtis ja hea, kokkuvõttes oli see kuue punkti mäng,” tõdes peatreener Jan Važinski, kelle juhendamisel on meeskond tõusnud 15 punktiga kuuendale kohale.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumine kujunes võrdsete vastaste heitluseks, kus korralikke momente oli vähe ja väravavahid olid tasemel. Kui esimesel poolajal oli kergelt domineerivamaks pooleks Tulevik, siis teisel said oma mängu paremini käima juba ka võõrustajad.

“Mäng oli raske, käis võitlus võrdsete vastaste vahel,” märkis peatreener. “Väga palju võimalusi ei olnud mõlemal poolel. Esimene poolaeg oli meie poolt rohkem rabe, teist alustasime rünnakul teravamalt ja mängus oli hoogu. Mõned asjad parandasime ära ja mäng hakkas toimima.”

Kohtumise saatus otsustati 58. minutil, kui saarlaste vasakkaitsja Ranon Kriisa põrutas nurgalöögist tulnud palli peaga Tuleviku väravavõrku. See oli talle esimene värav FC Kuressaare eest ja esimene tabamus Premium liigas.

“Pärast eduseisu saamist oli vaja kaitses distsiplineeritult mängida,” rääkis Jan Važinski. “Null oli taga ja meeskond oli kaitses tubli. Teeb rõõmu, et lõime standardist värava, mida oleme palju lihvinud, see annab juurde. Kindlasti annab Tuleviku meestel ka tunda, et nad on meile viimastes mängudes enamasti alla jäänud.”

Jan Važinski avaldas tunnustust ka tribüünidel omasid toetama tulnud pea kolmesajale fännile. “Õhkkond oli täiesti jalgpallilik ja sellist fiilingut ei ole ma ammu linnastaadionil näinud,” tõdes ta.

Järgmine mäng on juba teisipäeval taas ühe lähima konkurendi Tallinna JK Kalevi vastu. Jan Važinski sõnul on esiplaanil taastumine, sest ees seisab kolmas mäng kümne päeva jooksul. “On vaja oma reservid ära kasutada,” märkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.