main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus keskväljal. Alver Kivi

Võitlus keskväljal. Alver Kivi

Kure kinkis ise Kaljule võiduvõtmed

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
19.05.2020
21:52

Pea kahekuulise pausi järel taaskäivitunud jalgpalli Premium liigas rikkus FC Kuressaare hea mängu Nõmme Kalju FC vastu kehv algus, kui tiitlipretendendil lasti lüüa kaks väravat. Teisel poolajal võeti küll mänguohjad enda kätte ja loodi võimalusi, kuid lõpuks tuli ikkagi tunnistada vastase 2:0 paremust.

„Nad ei olnud meist paremad, lihtsalt me ise andsime neile selle võimaluse,“ tõdes peatreener Roman Kožuhhovski. „Ametlikud mängud peavad näitama, mida oma mängus parandada. Palliga tuleb olla veelgi enesekindlam ja meil ei tasu karta vigu. Tahaks, et me ei kaotaks enesekindlust.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud Premium liiga kohtumisega FC Kuressaare ja Nõmme Kalju FC vahel sai läbi 178 päeva jalgpalli liigamängudeta, sest viimati mängis Kure üleminekumängu Pärnu JK Vaprusega 2019. aasta 23. novembril. Mõlema meeskonna mäng oli pisut rabe ja andis tunda vähene praktika.

Külalised alustasid teravamalt ja juba 4. minutil sai Kalju Rauno Tutki omaväravast 1:0 juhtima. 24. minutil lõi hea söödu kaitsjate seljataha saanud Kaarel Usta 2:0. „Tegime ebaõnnestunud stardi,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Tegime mõned vead, millega andsime vastasele ise võimaluse mängu sisse saada ja kindlus leida. Kindlasti mõjutas omavärav teist, sest vahe oli väike.“

Vaheajal tegid Kure treenerid Roman Kožuhhovski ja Jan Važinski mängus korrektiive ja teisel poolajal olid domineerivamaks pooleks just võõrustajad. Head väravaolukorrad olid Otto-Robert Lipul, Michael Schjönning-Larsenil ja Elari Valmasel, kuid väravavõrku sahistada ei suudetud.

„Rahustasin poisse ja ütlesin, et teeme väljakul seda milles kokku leppisime,“ selgitas Roman Kožuhhovski. „Parandasime mõningaid detaile ja oluline oli palli kindlamalt kontrollida. Meie meeskond tahab palli vallata ja peame enesekindlamalt mängima. On positiivne, et kaotusseisus ei lastud pead norgu ja näitasime, et suudame oma mängus juurde panna.“

Järgmine Kure vastane on laupäeval võõrsil Paide Linnameeskond, kes kaotas Viljandi JK Tulevikule. Roman Kožuhhovskile ei olnud mulkide võit üllatus, sest neil on head mängijad. „Peame rahulikult taastuma, oma mängu ja nende mängu analüüsima ja läheme Paide vastu enesekindlalt,“ oli peatreener lootusrikas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.