Elari Valmas võitlemas palli pärast. Alver Kivi

Kure kaotas kodus karistuslöögist

Kategooriad: Jalgpall
14.04.2019
16:36

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas suutis FC Kuressaare terve kohtumise Paide Linnameeskonna rünnakuid tõrjuda, kuid üks õnnestunud karistuslöök andis siiski külalistele 1:0 võidu.

FC Kuressaare peatreener Jan Važinski ütles enne kohtumist, et mäng Paide vastu peab näitama, kas võistkond väärib viiendat tabelikohta. “Me peame arvestama oma ettevalmistuses Paide tugevusi ja üritame otsida lahendusi, kuidas nende vastu mängida,” lausus ta.

Kodusel Kure Arenal olid saarlased suurem osa mängust seotud kaitsetööga ja esimesel poolajal päästsid hullemast väravavaht Magnus Karofeldi tõrjed. Paraku sundis vigastus teda väljakult lahkuma ja mängu sekkus Roland Kütt.

Teise poolaja algul oli parim võimalus võõrustajatel, kui Paide väravavaht Mait Toom tõrjus Sander Lahe kauglöögist tulnud palli üle väravalati. Seejärel kaldus initsiatiiv jälle külalistele, kuid midagi väga ohtlikku korraldada ei õnnestunud. 58. minutil teeniti karistuslöök, mille realiseeris Henri Välja.

“Natuke kahju, värav ja standardist,” märkis Jan Važinski. “Paide oli samas domineerivam võistkond ja esimesel poolajal oli neil võimalusi värav lüüa. Täna oli murekoht palliga mäng. Samas kaitses olime täiesti tasemel ja viik oli reaalne. Meie võimalus oli distsiplineeritud kaitse ja kontra ning kui esimene toimis, siis teises olime kehvad.”