main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rauno Tutk võitluses. Alver Kivi

Rauno Tutk võitluses. Alver Kivi

Kure jättis tabeliliidri kodus võiduta

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
04.05.2021
22:04

Jalgpalli Premium liigas ei tundnud FC Kuressaare kodus Paide Linnameeskonna vastu mingit aukartust, võitles liidermeeskonna vastu kartmatult ja nii vormistati väärt 2:2 viik.

„Meie plaan oli avaldada Paidele maksimaalset survet ja kokkuvõttes meie taktika ka teostus,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et meeskonna ülesanne on praegu siiski oma emotsioone kontrollida, et enda oskusi mitte üle hinnata.

„Muidugi on kahju, et me kaotasime punkte, sest me juhtisime ja usun, et poisid väärisid võitu. Täna olime võidule lähedal ja see oleks olnud suurepärane tasu meeste tõsisele suhtumisele oma töösse. See räägib sellest, et kõik usuvad kaaslastesse ja mängitakse tulemusele.“

Viimastel hooaegadel on Kure Paide vastu kaotajaks pooleks olnud ja ka tänavuses ainsas kohtumises tunnistati nende 1:0 paremust. Seega olid Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises favoriidid külalised.

Kure alustas koduväljakul julgelt, vastast üritati kõrgelt pressida ja mängutempoga kaasa minna. Lahtises mängus olid aga Paidel mitmed võimalused ja korra tabati ka saarlaste väravaposti, head tööd tegi väravavaht Magnus Karolfeld.

Ja kui ei löö ise, lüüakse sulle. 19. minutil teenis Kure nurgalöögi ja Mattias Männilaan lõi palli peaga väravasse. Hästi alustati ka teist poolaega, kui Mairo Miili pika audi järel suudeti Paide taas üle mängida ja Silver-Alex Kelder lõi 2:1.

„Pikad audid on meie tugev relv ja kui Miil on olemas ja oleme ise agressiivsed tuleb ka tulemus. Iga riietusruumi värav lisab muidugi ka jõudu ja enesekindlust,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

Peatreener ei usu, et mängule avaldas mõju Paide esimene kohtumine murul samas, kui Kurele oli see juba teine mäng. „Paide on väga kõrgete ambitsioonidega ja hästi komplekteeritud,“ märkis ta, lisades, et vajadusel on neil võimalused teha vahetusi.

Samas alustas Paide ilma oma keskväljamootori Sergei Mošnikovita, kes pärast Kure teist väravat kiirelt väljakule toodi. Roman Kožuhhovski ei usu, et Paide tema meeskonda alahindas. „Vastane alustas väga organiseeritult, distsiplineeritult ja agressiivselt,“ tunnustas ta oponente.

9 tabamusega liiga suurim väravakütt Henri Anier jäi seekord Kure vastu kuivale. „Meie keskkaitsjad ei andnud talle mingit võimalust,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Nad mängisid enesekindlalt, üks-üks olukordades oldi kaaslasi valmis kindlustama, kaasates vajadusel ka ründajad.“

Paraku lasti mõlemal korral viigistada, kui Sekou Amadou Camara rammis palli peaga nurgalöögi järel 23. ja 81. minutil Magnus Karofeldi väravasse. Taas said Kurele saatuslikuks standardolukorrad. Nurgalöögid on kahjuks kujunenud süsteemselt meeskonna Achilleuse kannaks.

„Liiga tippmeeskonnad on meile tõesti löönud väravad standarditest,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Ma arvan, et me palju muutma ei pea, detaile peame nendes olukordades kindlasti lisama. Poisid usuvad sellesse, mida teeme ja ilmselt jätame kusagil midagi lõpuni mängimata. Aga mulle meeldib, et nii esimese poolaja, kui mängu lõpus mängisime viimased viis minutit organiseeritult ja mehisuse piiril, aga jalgpall on meeste mäng.“

Kui üldiselt võib kanda mängu pluss poolele, siis miinuseks on seni 4 väravat löönud ründaja Mattias Männilaane põlvetrauma. „See kurvastas täna kõige enam, aga olen siin positiivselt meelestatud,“ oli Roman Kožuhhovski oma ründaja osas positiivselt meelestatud.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.