main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mattias Männilaan on viinud Kure juhtima. Allan Mehik

Mattias Männilaan on viinud Kure juhtima. Allan Mehik

Kure astus penaltitrilleris järgmisse ringi

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
25.07.2022
23:24

Jalgpalli Evald Tipneri karikavõistluste 1/32 finaalis pääses FC Kuressaare koduväljakul Pärnu JK Vapruse vastu kuuendal lisaminutil väljalangemisest, asus lisaajal ka juhtima, kuid lasi külalistel viigistada ja võit tuli vormistada alles 4:3 õnnestunud penaltiseerias peale mida meeskonna toetajad väljakule tähistama tormasid.

„See oli tõeline karikamäng nagu see peabki olema,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Me olime kaotusseisus, siis viigistasime üleminutil ja lasime taas endale lüüa. Kindlasti super nauding pealtvaatajatele, kes meie võitu suure panuse andsid.“

Kuressaare linnastaadionil 771 pealtvaataja ees mängitud kohtumises oli initsiatiiv kodumeeskonnal, kes jättis mitmed head võimalused kasutamata ja puhkama mindi seisul 0:0.

Teine poolaeg sai vaevalt alata, kui Pärnu ründaja kasutas ära Kure värava ees olnud segaduse ja oma meeskonna juhtima viis. Selle peale tõi Kožuhhovski väljakule Sander Lahe, Silver-Alex Kelderi, Michael Schjönning-Larseni ja Otto-Robert Lipu ning külalised suruti kaitsesse. Vaprus suutis edu hoida kuuenda üleminutini, kui Laht teenis karistusala joone juures trahvilöögi ja keerutas paar sekundit enne mänguaja lõppu palli ristnurka ja viis kohtumise lisaajale.

„Kui vaadata mängu lõppu, siis me uskusime, et võidame selle mängu,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Viigivärav oli õhus, sest mäng käis vastase väljakupoolel ning lõime palju momente. Kindlasti teeb see jalgpalli vaid ilusamaks, kui sellisel hetkel otsustav värav lüüakse.“

Lisaaja kaheksandal minutil tõmbas Vapruse maha Otto-Robert Lipu ja Vapruse kaitsjale näidati ilmselge väravavõimaluse ärahoidmise eest punast kaarti. Märten Pajunurme karistuslöögi väravavaht tõrjus, aga esimesena jaol olnud Mattias Männilaan lõi Kure 2:1 juhtima. Ometi lasti Vaprusel 116. minutil viigistada.

„Ma olen rahul, et mehed reageerisid sisse lastud väravatele ilma paanikata. Olime endas kindlad ja nii ka läks,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Samas on mõnes mõttes isegi hea, et nii läks, sest meil on sellest olukorrast õppida ja tulevikku kaasa võtta. Kaotasime sekundiks kontsentratsiooni ja Vaprus kasutas selle hästi ära.“

See tähendas, et edasipääseja pidid selgitama penaltid. Vapruse esimene lööja Kristjan Kask eksis. Kure  meestest lõid penalti eksimatult Pajunurm, Sander Alex Liit, Shjönning-Larsen kui ka Lipp. Pärnakate poolelt olid täpsed Uku Kõrre, Siim Aer ja Magnus Villota, ent Sander Sinilaiu löögile sai Magnus Karofeld käe ette ja 4:3 paremus viis järgmisesse ringi Kuressaare, kus on vastaseks rahvaliigasse kuuluv JK Lääneranna.

Roman Kožuhhovski ütles, et penaltilööjate järjekorra ja lööjad panid paika treenerid. „Ütlesin poistele, et usaldage meie vaistu,“ selgitas ta. „Tegelikult tahtis Pajunurm lüüa viimasena, aga mina leidsin, et alustama peab ikka see, kes meil kogu aeg penalteid lööb. Aga spetsiaalselt me selleks ei harjutanud.“

1/16 finaalis kohtub FC Kuressaare nüüd rahvaliigas mängiva JK Lääneranna meeskonnaga. Roman Kožuhhovski ütles, et nüüd on vaja füüsilisest ja emotsionaalsest pingutusest puhata ja valmistuda pühapäevaseks heitluseks FC Floraga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.