main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaanis Kriska tsenderdamas. Alver Kivi

Jaanis Kriska tsenderdamas. Alver Kivi

Kure 25: Jaanis Kriska lõi viie sekundiga omavärava

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
12.09.2022
07:11

FC Kuressaare meeskond kohtus 12. septembril 2009 Tallinna FC Levadiaga ja kaotas selle mängu 0:8. Kohtumise skoori avas juba  5. sekundil omaväravaga kaitsja Jaanis Kriska.

FC Levadia pani kohtumise alustuseks palli mängu, Konstantin Nahk saatis teele pika diagonaalpalli ning Jaanis Kriska suunas selle peaga omaväravasse. „Eks me Roland Kütiga kahe peale vormistasime selle värava,“ tõdes Jaanis Kriska.

„Algselt oli mul piinlik ja kohutav, sest sain selles kohtumises ka oma esimese punase kaardi. Olemuselt pole ju mängija jaoks tegu positiivse sündmusega, aga mida aeg seda rohkem olen hakanud seda võtma huumoriga.“

Jaanis Kriska sõnul ta igapäevaselt ise sellele enam ei mõtle, küll on aga sõpru, kes seda väravat aegajalt erinevates seltskondades meelde tuletavad. „Vaadake, see on maailmakuulus tüüp,“ lausus ta.

„Muidugi läheb löödud omavärav igale mängijale korda. Jalgpallis see ikka juhtub ja on üks mängu osa. Aga olukord läheb mõõda, mis seal ikka põdeda, sest uued asjad ja uued mängud tulevad ju peale.“

Kui täna on jalgpalli Premium liiga kohtumistest ülekanded ja kõik seepärast ka täpselt fikseeritav ja ka hiljem järele vaadatav, siis Jaanis Kriska omaväravast pole videot, mistõttu tuleb seda 5 sekundit võtta väikese skepsisega.

Kui tegu oli tõesti 5 sekundil löödud väravaga, siis oleks ta maailmas ametlike vutimängude ajaloos kindlasti kiireimate hulgas. Seda tulemust on keeruline korrata ja Jaanis Kriska hoiab seda rekordit veel edasi.

„Ei usu, et ta üle tehakse,“ märkis Jaanis Kriska, sest seda sama kiiresti teha tundub ebareaalne. Samas on ta keskkaitsjana oma karjääris omaväravaid vormistanud veelgi ning ühel noorteklassi turniiril Soomes brasiillaste vastu kanti neid tema arvele koguni kolm.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.