main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Taavi Azarov lõi Kure ajaloo esimese liigavärava. Alver Kivi

Taavi Azarov lõi Kure ajaloo esimese liigavärava. Alver Kivi

Kure 25: FC Kuressaare põrmustas alagrupi tugevaima vastase

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
03.08.2022
07:44

FC Kuressaare mängis oma ajaloo esimese kohtumise kolmanda liiga Lääne piirkonnas 3. augustil 1997, kui võõrsil võideti Rapla Atli II 3:1.

FC Kuressaare mängis suures kuumuses Raplas oma ajaloolise esimese mängu Eesti meistrivõistluste sarjas. Vastaseks kohe alagrupi tugevaim Rapla Atli, mis on kolmanda liiga lääne tsooni satsidest üks tugevamaid, mängitud on juba aastaid ja uus koosseis noorendatud ning hea füüsilise ettevalmistusega. Ilmselt seetõtt alahinnatigi uustulnukaid perifeeriast.

Saarlased läksid mängima kaitsemängu skeemiga 4-5-1. Väravas Gennadi Ivanov (Ken Müür), kaitses Argo Kaljuste, Kristjan Leedo, Aivar Pohlak, Andre Käen, keskkaitses Veiko Tasa, Raul Kalde, Reimo Nook, Taavi Azarov, Peeter Pihel ja ründes Toivo Alt.

Olulisim ülesanne oli hoida distsipliini kaitseliinides ja mängida maksimaalselt viigile. Esimestel mänguminutitel hoidsid vastased palli enda valduses ja tekitasid hulgaliselt ohtlikke olukordi meie värava all. Tunda oli aga ülepingutamist ja närvilisust. Liigne suupruukimine Rapla meeskonnas sai peagi karistatud kollase kaardiga.

Juba 6. mänguminutil sahises palli Kuressaare väravavõrgus – 1:0 Raplale. Saarlased jätkasid rahulikult oma mängu, mis iga rünnakuga üha paremaks läks. Nii tõmmati Raul Kalde trahvikastis maha ja saarlased said õiguse penaltile. Aivar Pohlak aga põrutas penalti tubli meetri jagu üle värava. Võimalus viigistada oli käest lastud.

Seejärel tekkis taas terav situatsioon Kuressaare värava all ja ülinärviline Rapla kapten sai tüli provotseerimise eest punase kaardi, kuid kahjuks haaras ta kaasa ka Veiko Tasa, kes ei suutnud end ohjeldada.

Jätkates mõlemalt pool 10 mehega hakkasid üha rohkem eksima raplakad ja peagi tõstis Taavi Azarov 1-1 olukorras palli ilusa kaarega üle väravavahi, seis oli 1:1. Selliselt seisult mindigi vaheajale.

Teisel poolajal mängisid vastased Pohlakut maha niites taas jämedalt ja teenitud pealelöögi saatis Reimo Nook vasakusse äärde, kus heal positsioonil olev Toivo Alt peaga selle rünnaku väravaks vormis. Kümme minutit hiljem sai Alt taas ilusa söödu Azarovilt ja seisuks kujunes 3:1.

See murdis vastase täielikult – muututi lausa tooreks ja nii oli peagi Aivar Pohlakul nägu verd täis. Konfliktis vastasega aga jäi vahele just tema ja nii jäi Kuressaare 75. minutil arvulisse vähemusse.

Kaitse aga pidas suurepäraselt ja üritati isegi neljandat kolli lüüa. Lõpuminutitel tehti meie meeskonnas esimene vahetus ja Alti asendas Rommi Õige, kes oli küll pisut harjumatus rollis, sest tegelikult oli ta varuväravavaht. Kokku teenis FC Kuressaare 2 punast kaari, Rapla Atli 4 kollast ja 1 punase kaardi.

Saarlaste debüüthooaeg III liiga läänetsoonis kujunes liigasüsteemi muutuse tõttu küll lühikeseks, ent siiski edukaks. Konkurentsis Rapla JK Alti, FC Haapsalu ja 1. FC Tallinnaga nopiti viis võitu ja üks viik, mis andis mõistagi esikoha. Kuue mänguga lõi klubi 18 väravat ning neist 8 kanti Saaremaa võrkpalliklubi presidendi Toivo Aldi nimele.

Ühe värava ja klubi ajaloo esimese liigavärava lõi Taavi Azarov, 2 väravat kanti Toivo Alti arvele. Samas kohtumises said klubi ajaloo esimesed punased kaardid Veiko Tasa ja Aivar Pohlak. Klubi ajaloo esimese kollase kaardi teenis Andre Käen 3:1 võidetud kohtumises FC Haapsalu vastu.

Mängisid: Taavi Azarov, Toivo Alt, Ken Müür, Argo Kaljuste, Aivar Pohlak, Andre Käen, Raul Kalde, Reimo Nook, Veiko Tasa, Peeter Pihel, Kristjan Leedo, Rommi Õige

Meeskond kogus hooaja lõpuks kokku viis võitu ja ühe viigi ning 16 punkti ja väravate vahega 18:3 võideti kolmas liiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.