main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Margus Rajaver lõi uue staadioni esimese värava. Alver Kivi

Margus Rajaver lõi uue staadioni esimese värava. Alver Kivi

20 aastat tagasi mängiti aserite vastu avatuks Salme staadion

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
28.06.2022
10:23

28. juunil 2002 mängiti Salme staadioni avamatšina Sõrve JK ja Aserbaidžaani U-21 jalgpallikoondise vaheline mäng, mille külalised võitsid.

Salme jalgpallistaadioni rajamisel kunagisele tuletõrjujate treeningplatsile kulus ideest teostuseni natuke üle kahe aasta ja avapauguks oli rahvusvaheline matš. Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse liige Aivar Pohlak kiitis salmelaste algatust, lootes Sõrvemaaltki Eesti jalgpallile märkimisväärset järelkasvu. Eesti jalgpallielu eestvedaja kinkis Salme spordiklubile mitu jalgpalli ja tänutäheks staadioni rajamise eest andis üle tänukirja.

Ajaleht Meie Maa kirjutas, et esimese palli lahtilöömise au kuulus Salme vallavolikogu esimehele Prits Liblikule, Aivar Pohlakule, Salme spordiklubi juhatuse liikmele Üllar Seemanile ja Silver Oderile, kes oli omal ajal initsiaatoriks sinna tuletõrjujatele õppe-treeningplatsi rajamisel.

Oma mänguoskusi mitmesajale spordihuvilisele näitasid isad ja pojad. Sõrvemaal on mehehakatised isadest kangemad vutitagujad. 5:1 võit kuulus poegadele, kusjuures staadioni esimese ja kokku kolm lõi Margus Rajaver. Jalgpallimurul saab edukalt tantsidagi, seda demonstreerisid Salme tantsutüdrukud.

Esimeseks rahvusvaheliseks jõuprooviks rivistusid vastavatud väljakule kauged külalised Taga-Kaukaasiast ja võõrustajad. Sõpruskohtumise Sörve JK ja Aserbaidžaani U-21 koondise vahel võitsid aserid tulemusega 3:1. Auvärava lõi Kuldar Kaljuste, kes ei realiseerinud ka penaltit.

Üllar Seemani sõnul on jalgpallistaadion kallis ja kulukas objekt, seepärast tuleb seda korralikult ekspluateerida. Jalgpallipoisse Salmel jätkub. Juba tenniseväljaku avamisel kuu aega tagasi, said pisikesed jalgpallurid sponsorilt, Kuressaare sanatooriumilt täisvarustuse.

Salme spordiklubi president Meelis Juhandi teavitas, et juba samal päeval toimub uhiuuel staadionil maakonna meistrivõistluste üks kohtumine, kus koduväljakul võtab vastase vastu Salme spordiklubi jalgpallimeeskond.

Edaspidiste plaanide hulka kuulus aia rajamine, tabloo muretsemine ja veel üht-teist. „Siin saab nüüd treeninglaagreid korraldada, võistlusi pidada, küll asi minema hakkab,“ rõõmustas Juhandi.

Nüüd teame, et viimased ideed jäid realiseerimata ning kuigi staadionil mängiti nii Premium-, kui madalamate liiga mänge täna väljak enam kasutuses pole ja korralik muruväljak on rohtu kasvanud.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.