main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kuidas motiveerida end liikuma?

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
22.12.2022
17:15

Kõik inimesed on kuulnud ütlust, et liikumises peitub jõud. Aga vaatama sellele, et seda teatakse ning ollakse ka kursis tervisliku eluviisi olulisusega, vaevlevad paljud inimesed selle küüsis, kuidas ikkagi leida motivatsioon, et alustada liikumisega. Aasta lõpus on paslik rääkida võimalustest, kuidas leida motivatsioon, et hakata sportima. Jagame sinuga sel korral nii traditsioonilisi, aga ka nii öelda kastist välja ideid, mis võivad sind aidata. Ammuta inspiratsiooni!

Pane JBL kõlar käima ja hakka liikuma

On teada, et muusika tekitab meis häid emotsioone ja mõned playlistid on lausa nii head ja motiveerivad, et neid kuulates leiavad paljud inimesed jõudu ja jaksu treeninguks. Milline on sinu lemmikmuusika? Kas selle kuulamine võib sind motiveerida? Kui sa ei oska kohe küsimusele vastata, siis proovi järele! Pane JBL kõlar tööle ja hakka liikuma. Võta aluseks mõni online treeningprogramm ja katseta kodus. Kui armastad liikuda õues, siis mine hoovi või mõne välijõusaali platsile, võta sinna JBL kõlar kaasa ja kuula motiveerivat muusikat treeningkava järgides. 

 

Ükskõik, millisest meediumist muusikat kuulad, proovi leida sealt spetsiaalselt treenimiseks mõeldud playlistid ja vaata, kas see aitab sul leida enam energiat ja motivatsiooni liikuda ja harjutusi järgi teha. Kui esimesel korral ei õnnestu, siis ära anna kohe alla, vaid võta JBL kõlar ka teine kord kasutusele ja paar võimalust veel, sest sa ei tea kunagi, millal see võib hakata meeldima!

Võta sõber kaasa ja minge loodusesse

Saaremaa loodus on imeline. Kasuta võimalust ja naudi seda, mis on sinule koju kätte tulnud. Värskes õhus sportimisel on mitmeid eeliseid, see on hea nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Ja kui sa tunned, et sul jääb üksi motivatsioonist puudu, siis võta mõni sõber või pereliige kaasa, sest see võib sind motiveerida välja astuma ja trenni tegemisega alustama. Muuda treenimisest lõbus ajaveetmise viis, mis viib sind kaunisse loodusesse ja parimate inimestega kohtuma. Ühendades kasuliku heaga, saad suurepärase tulemuse, mis on hea nii sinu vaimule kui ka kehale.

 

Sõltuvalt aastaajast saad valida spordiala, millega tegeleda. Lumisel talvel pane suusad alla ja naudi kaunist loodust metsarajal. Kui sinu kodu läheduses on uisuväljak, võid kaaluda ka uisutamist. Teistel aastaaegadel mine jooksma, kõndima või tee vabas õhus keharaskusel põhinevat treeningkava. Võimalusi, kuidas liikuda on palju. Mõned inimesed armastavad rulluisutada, jalgrattaga sõita või vabas õhus joogat teha, katseta erinevaid stiile, et leida just see, mis sinule sobib.

 

Liitu treeninggrupiga

Nii nagu ka sõpradega koos liikumine motiveerib, annab sarnase tulemuse ka rühma treeningutes osalemine. Tead kindlasti, et rühmatreeningute juhendajad juhivad tundi energiliselt, motiveerivalt ja julgustavalt. See on hea viis, kuidas leida endas see jaks, et tund läbi teha ja leida endas soov sellega jätkata. Sama efekti annavad ka teised treeningkaaslased, kes samas tunnis käivad. 

Kui sul on võimalik liituda sellise grupiga, kus käivad alati samad inimesed koos, kel on ka tihtipeale samad eesmärgid, siis tee seda. Selles osalemisega annad motivatsiooni teistele kui ka iseendale. Leia liikumiseks viis, mis sulle sobib, olgu selleks rühmatrenn, kodus treenimine või midagi muud, ja naudi liikumist!

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.