main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristjan Kombe Kuressaare spordihoone ees. Alver Kivi

Kristjan Kombe Kuressaare spordihoone ees. Alver Kivi

Kristjan Kombe: valisin meie koondise, sest olen eestlane ja saarlane

Kategooriad: Jäähoki
Autor: Alver Kivi
20.05.2021
09:15

Saarlasest hokisaadikuna maailma ühte tippliigasse KHL-i kuuluva Helsingi Jokeritega lepingu sõlminud Kristjan Kombe on Robert Rooba kõrval teine Eesti jäähokimängija, kes sellele tasemele jõudnud. Edaspidi tõmbab ta kindlalt selge Eesti koondise särgi.

„KHL on minu karjääris suur samm,“ tunnistas 21-aastane Kristjan Kombe, kel tuleb koha eest Helsingi Jokerites hakata tõsiselt võitlema, kuid mänguaega saab saarlane eeldatavalt ka Mestis-sarjas Kiekko Vantaas.

„Väga tugev liiga, NHL-i järel teine sari ja seal on palju suurepäraseid mängumehi. Et põhimeeskonda saada tuleb palju tööd teha ja suvel tõsiselt pingutada. Puhkus on läbi ja trennid lähevad kohe lahti.“

Põhja-Ameerikas NHL-is mängimise peale pole Kristjan Kombe veel mõelnud. „Eks kindlasti on see üks minu unistusi olnud ja motiveerinud harjutama, aga kõigepealt peaks KHL-is ikka mängima ka, sest konkurents on tihe,“ tõdes hokimees.

Lõppenud hooajal mängis Kristjan Kombe Hämeenlinna klubi eest Soome kõrgliigas 51 mängu ja lõi kaks väravat. „Esimene värav on selgelt meeles, see juhtus nii kähku ning  tuli nii hea tunne ja sellist emotsiooni pole varem kogenud,“ rääkis ta, lisades, et tekkinud emotsiooni on raske kirjeldada.

Isiklikus karjääris saadud ajaloolise saavutuse eest tulid õnnitlused meeskonnakaaslastelt ja treeneritelt, klubi tegi välja tasuta lõuna ja kinkis mängusärgi ning muidugi on mälestuseks võetud ka väravasse lennanud litter.

Kristjan Kombe sõnul lisas tabamus talle väga palju motivatsiooni ja nii tahtis ta kohe ka järgmise lüüa. „Löödud värav on ikka väga suur asi, aga kahjuks läks aega päris palju ja kui järgmist ei tulnud, siis hakkas hinges närima pisut juba. Hakkasin võib-olla üle pingutama ja üle mõtlema,“ rääkis ta.

„Ma ei oska öelda, miks ma lõpuks kahe väravaga piirdusin. Lihtsalt ei läinud rohkem sisse ja iga aasta ei löö kümme väravat ja Robert Roobal võttis see ka mitu aastat aega. Eks ma Robertiga suhtlen, aga pole kunagi mõelnud mida temalt õppida. Oleme temaga ikka pisut erinevad mängijad.“

Kristjan Kombe eeskuju on Pittsburgh Penguinsi venelasest ründaja Jevgeni Malkin, kes on saarlase hinnangul tõeline superstaar ja mängib väga mitmekülgselt. Eestlastest mainib ta ära Robert Rooba, kes sel aastal lõi Soome kõrgliigas 30 väravat.

Soomes elav Kristjan Kombe on igal suvel korral ikka Saaremaal ka käinud, sest isa ja vanavanemad elavad siin. „Ikka kodutunne tuleb peale ja see on oluline ning hea on alati tulla siia,“ lausus noor hokimees, kelle hinnangul on Kuressaare aastatega palju muutunud, sest palju on ehitatud, aga jäähalli kahjuks veel pole.

„Kui ma poleks Soome elama läinud, siis täna ma jäähokimängija ei oleks. Just tänu sõpradele ma Tamperes selle ala juurde jõudsin. Olin 6 aastane, kõik sõbrad mängisid ja soovisin ise ka mängida. Kümne aastaselt sain aru, et see on minu ala. Olin siis juba hokis päris hea ja mängisin endast aasta vanematega.“

Mingeid erilisi sportlikke saavutusi pole Kristjan Kombel veel ette näidata, noormehe enda hinnangul ei ole ta veel nii tugevas meeskonnas mänginud ja tänavu oli alles esimene hooaeg Soome kõrgliigas.

Oma tugevuseks hokimängijana peab Kristjan Kombe oskust hoida litrit, aga suure arvu väravate löömiseni läheb veel aega. „Sinna jõudmiseks oleks vaja igal pool juurde panna, siis hakkab rohkem litreid ka väravasse minema,“ lausus ta.

Paremate tulemuste ja arengu nimel jääb Kristjan Kombe tihti pärast trenni pealeviskeid tegema, tema viskel on litri kiiruseks mõõdetud 140 km/h. „Loodan juba algaval hooajal mingi võimaluse saada, kui hästi mängin,“ oli ta lootusrikas.

Kristjan Kombe on oma karjääri jooksul jõudnud noortekoondiste tasemel mängida nii Soome kui ka Eesti eest. A-koondisesse pole ta veel kuulunud, aga mänguklass peaks seda juba kindlasti lubama.

Kui vahepeal oli Kombel mõtetes ka Soome koondisega liitumine, kuhu ka kutse on tulnud, siis lõplik valik langes ikkagi Eesti kasuks. „Valisin Eesti ja mõtlesin seda pikka aega, aga lõpuks ikkagi sellepärast, et ma olen ju ikkagi eestlane ja saarlane,“ märkis hokimees, kelle sõnul on Eesti koondise tase tõusuteel ja igal aastal on tulnud paremaid mängijaid.

Oma tuleviku seob Kristjan Kombe jäähokiga ja näeb endal sellel ala perspektiivi. „Kahjuks Saaremaal ei ole võimalik mängida,“ kurtis ta. „Kui Kuressaares oleks jäähall teeksin suvel siin ka trenni. Aga oma mänguga võiks väikestele saarlastele eeskujuks olla ja äkki avaneb veel kellelgi võimalus just jäähokimängijaks hakata.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.