main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kristjan Kombe püüab poolakate vahelt läbi murda. Alver Kivi

Kristjan Kombe püüab poolakate vahelt läbi murda. Alver Kivi

Kristjan Kombe kerkis kiirelt koondise liidrite hulka

Kategooriad: Jäähoki
Autor: Alver Kivi
14.11.2021
08:58

Kodus mängitud Balti karikaturniiril kerkis Eesti jäähokikoondise üheks põhitegijaks oma esimesed kohtumised sellel tasemel mänginud Kristjan Kombe, kes lõi kaks väravat ja valiti kohtumises Leeduga meeskonna parimaks.

„See oli minu jaoks kauaoodatud turniir, kus saime kaks head võitu, esimeses mängus Lätiga kohe ka värav on suurepärane tulemus ja seda ma ise ootasin ka,“ rääkis Kristjan Kombe, kes võrku lennanud litri mälestuseks võttis.

Kui avapäeval võideti Läti 5:2 ja teisel päeval Leedu 4:3, siis turniiri finaalis pidi Eesti tunnistama Poola 8:1 paremust. See andis turniirivõidu eestlaste ees poolakatele. Eesti ridades ei teinud kaasa Robert Rooba, Siim Liivik ja väravavaht Villem-Henrik Koitmaa.

Poola võitis Tallinnas Tondiraba jäähallis avakolmandiku 4:0, teisel perioodil visati veel kolm väravat ja kolmas jäi 1:1 viiki. Eesti auvärava viskas Christopher Usov, resultatiivse söödu andis Kristjan Kombe. „Poola vastu saime veidi tappa,“ tõdes noor ründaja, kes ei osanud öelda mille poolest poolakad paremad olid.

Igapäevaselt Soome Mestis liiga klubis Kiekko-Vantaa mängiv 21-aastane Kristjan Kombe aitas hoida üleval koondise rünnakuteravust, andis vastastele julgelt keha ja aitas olukordi lahendada kaitses. Kokkuvõttes nautis ta Eesti esindamist ja ammutas positiivseid emotsioone.

„Otsustav värav Leedu vastu oli kindlasti suur rõõm,“ rääkis Kristjan Kombe, kes sai suurepärase söödu turniiri parimaks ründajaks tunnistatud Robert Roobalt, keda noor saarlane selle eest ka tänas.

„Turniir oli lahe, vanad sõbrad on siin ja sain neid ka üle hulga aja näha, aga kokkuvõttes tegelesime päris töiselt. Meeste koondises on noortekoondisega võrreldes vennad nats suuremad, skilli ja jõudu on rohkem.“

Kohe turniiri avakohtumises Lätiga kuulus Kombe koondise esimesse ründekolmikusse koos selliste meestega nagu Robert Rooba ja Siim Liivik, teistes kohtumistes tuli jääl käia erinevate partneritega.

„Rooba ja Liivikuga tundsin end kindlalt ja sain hakkama,“ märkis Kristjan Kombe. „Mul on ükskõik kellega ründekolmikus mängida ja peab olema lihtsalt valmis. Tunnen end nüüd koondises palju enesekindlamana ja selle tundega on positiivne minna ka klubimängudele. Soomlased elasid kaasa ja soovitasid täiega panna. Peaks hakkama ka rohkem väravaid tulema.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.