main banner
Saaremaa Spordisõber logo
MVP Härmo Lambut võtab võitjana korvirõngalt võrgu. Alver Kivi

MVP Härmo Lambut võtab võitjana korvirõngalt võrgu. Alver Kivi

Korvpallitroon jätkuvalt Orissaare Träxile

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
20.04.2019
21:40

Kuressaare spordihoones laupäeval mängitud maakonna korvpallimeistrivõistluste finaalis suutis Tesman viimasel neljal aastal kuldmedalid võitnud Orissaare Träxile vastu seista kolm veerandaega, kuid siis tuli ikka tiitlikaitsja 77:61 paremust tunnistada.

“See ei ole olnud meie eesmärk võita viis aastat järjest, aga oleme igat mängu muidugi võitma läinud,” rääkis Orissaare Träxi mängiv treener Raul Koppel. “Me mängime teist liigat ka ja seal saame tappa nii, et vähe pole ning vahel on hea võita ka. Aga eks suvi näitab ära, mis sügisel saama hakkab ja kes saali tulevad. Aga mäng oli finaali vääriline.”

Tesmani treener Riivo Allik ütles, et põhimõtteliselt on see kuldmedal õige koha peal. “Aga Orissaare mehed on pidanud nägema, et neid võib ka hammustada,” märkis ta. “Eelmisel aastal Käsa peaaegu tegi seda ja ega me ka seekord kehva mängu ei teinud. On vaja ennast kokku võtta ja ei ole hullu midagi.”

Võrdsete vastaste heitluses kulgenud esimese poolaja võitis Träx 37:32. Pärast puhkepausi alustas kindlamalt Tesman, kui Karl Robert Kriis viis nad juhtima 38:37. Edu aluseks oli sisse võetud maa-ala kaitse.

“See oli väga põgus,” tunnistas Riivo Allik. “Ma läksin sellele seepärast, et nägin kuidas Raul Koppel joonistas teisel pool mees-mehe liikumise. Kuulsin seda ja panin kohe maa-ala, aga see oli hetkeks, sest ma ei julge pikalt Orissaare vastu niimoodi mängida. Vaatasin väljakule ja nägin, et neil on kõik viis viskajat meest väljakul ning see oleks olnud risk.”

Ometi suutis Orissaare oma mängu uuesti käima saada ja Alari Hiisi kolmestest saadi uuesti ette ja veerandaeg tiitlikaitsjale 52:49. See oli ka kõik, sest kohe murti tempoga Tesmani vastupanu.

Markus Metsala suurendas oma meeskonna eduseisu 56:49-le ja Raul Koppeli kolmese järel oli Tesman seisul 55:68 murtud. Tesman oli seitsme minutiga visanud vaid 3 punkti.

“Meie algus oli väga rabe,” tõdes Raul Koppel, lisades, et  vabavisked ei kukkunud üldse sisse. “Aga plaan oli joosta ja nad sellega ära väsitada. Tesman surus mängutempot alla, aga meie kestsime ära. Vahepeal muidugi oli jama, aga siis saime kolmesed sisse ja sealt see tuli.”

Riivo Alliku sõnul hakkasid tema mehed vastasega kaasa jooksma ja mehed hakkasid ära väsima. “Siis hakati lolle viskeid tegema, et kohe punktidega vastata,” lausus ta. “Ei vedanud ka, sest need üks-üks tegemised tulid napilt korvist välja, samas ega nad väga valed ka olnud. Orissaare mängib ikkagi oma distsipliiniga.”

Põhiturniiri parimad vabaviskajad olid Innar Vares (BC Käsa) 25/21, Karli Saar (BC Käsa) 31/24 ja Ats Pildre (Estlant) 21/16.

Parimad punktiviskajad olid Karli Saar (BC Käsa) 4 mängu keskmine 19,5; Aivo Laul (Orissaare Träx) 7 mängu keskmine 18,57 ja Innar Vares (BC Käsa) 7 mängu keskmine 17,29 punkti.

Meeskondlik vabavise: 1. BC Käsa 67% 119/80, 2. Orissaare Träx 62% 112/69 ja Orissaare Sport 61% 72/44 tabamust.

Tesman: Lembit Soe, Sander Mets, Jürgen-Mark Heinmets, Mairo Rumm, Heikko Jäe, Kaarel Koppel, Karl Robert Kriis, Mihkel Kõrgesaar, Janek Mander, Raiko Ustel, Andrus Naulainen, Kristjan Koppel, Mehis Pildre, Egert Väinaste, Margus Pundi, Kristjan Leedo, Raigo Sooär, Reigo Lass, Rein Kuusk

Orissaare Träx: Kaur Ükskask, Eero Heinsalu, Alari Hiis, Gert Kaldmäe, Raul Koppel, Härmo Lambut, Aivo Laul, Markus Metsala, Harles Herman Ojasaar, Elari Rei, Tarmo Väli

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.