main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rõõm jooksust. Allan Mehik

Rõõm jooksust. Allan Mehik

Kolme päeva jooks valiti Eesti parimaks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
21.02.2020
19:27

Portaali Marathon100 poolt korraldatud küsitlusel valisid jooksjad 2019. aasta suuremate võistluste (üle 1000 osaleja) arvestuses parimaks Saaremaa kolme päeva jooksu.

“See on ikka väga-väga suur tunnustus ja väga meeldiv üllatus,” rääkis jooksu üks peakorraldajaid Tõnu Vaher, lisades, et see kõik tuli tema jaoks nii järsku ja tegelikult pole see talle veel kohale jõudnud.

Varem on kolme päeva jooks keskmiste (kuni 1000 osalejat) võistluste arvestuses saanud 1., 2. ja 3. koha. Eelmisel aastal ületati aga tuhande osavõtja piir ja sellega tõusti võistluste suuremasse gruppi.

“Selline au tänu meie suurepäraste abiliste seltskonnale. Tunnustus on küll võimas, aga samas ei taha keegi tasemes järgi anda ning see paneb pinge peale, et seda jooksuvõistlust ka edaspidi väga hästi korraldada,” tunnistas Tõnu Vaher, kelle hinnangul on jätkuvalt ruumi juurde panna.

“Eks me nägime ise vigu küll ja paljud on sellised, mida jooksjad võib-olla ei näegi. Kindlasti tahame panna pikematel distantsidel juurde ühe joogipunkti ning veteranid saavad juurde ühe vanuseklassi – naised 60.”

Tõnu Vaher avaldas lootust, et jooksjate huvi võistluse vastu on ka tulevikus korralik, kuid väga suurt suurenemist ta ette ei näe. “Elanike arv ju ei suurene,” tõdes ta. “Eesti jooksudel on noorte osalemine langenud ja kui on olnud suurenemist, siis ikkagi vanemate inimeste arvelt.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.