main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Start on antud. kolme päeva jooks

Start on antud. kolme päeva jooks

Kolme päeva jooks tunnistati Eesti parimaks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
16.01.2023
10:01

2022. aasta suurte jooksuvõistluste grupis tunnistati Saaremaa kolme päeva jooksu korraldus võistlejate hinnangute põhjal Eesti parimaks.

„Peale minu pessimismi pärast võistlust nagu uskumatu,“ tunnistas üks peakorraldajaid Tõnu Vaher tunnustuse osas oma üllatust. „Eks meil oli mitmeid pisiprobleeme, mis korraldajale silma jäävad. Aga osalejad meid valisid ja see on kindlasti tunnustus meie kogu tiimile. Arvamusi oli palju, seda täpsem on tulemus ja seda suurem on tunnustus.“

Portaal Marathon100 on osavõtjate tagasiside alusel parimaid selgitanud 2015. aastast alates ehk nüüdseks juba 8 aastat. Sel korral avaldas arvamust enam kui 2000 rahvajooksudel osalenud eestlast, tagasisidet koguti vahetult liikumisüritusele järgnenud nädala jooksul.

Üritused järjestati väikeste (kuni 249 osalejat), keskmise suurusega (250-999 osalejat) ja suurte jooksuvõistluste kategoorias. Suurte võistluste kategoorias tunnistati Eesti parimaks jooksuvõistluseks Saaremaa kolme päeva jooks (korraldajaks samanimeline MTÜ). „See on teistmoodi jooksuvõistlus. Sa ootad seda terve aasta. Õige nädalavahetus on käes ja sõidad praamile ning juba ongi pühapäev ja sõidad praamiga mandri poole tagasi. Maru kahju, et see alati nii ruttu möödub,“ märkis üks osavõtja oma tagasisides portaalile.

„Üle ootuste väga äge üritus,“ lisas teine osavõtja. „Eriti jäi meelde väike poiss, kes pakkus raja ääres kurki kõva häälega. Tubli! Saarlasi oli raja ääres vähe, kuid iga väiksemgi ergutus  teeb tuju heaks. Tore, et väikesed piigad ootasid rivis oma käteplaksu. Aitäh!“

Kõrgelt tunnustati ka kahte Klubi Tartu Maraton üritust – teise koha diplom läks Tartu maastikumaratonile ning kolmanda koha diplom linnamaratonile. Kokku hindasid osavõtjad enam kui 40 siinset liikumisüritust.

Tänavu 20.-22. oktoobril toimub 50. kolme päeva jooks. Tõnu Vaher ütles, et saavutatud tunnustus paneb korraldajad veelgi enam pingutama. „Järeleandmisi me ei saa teha,“ tõdes ta, lisades, et kõik soovivad oma võistlused läbi viia kõrgel tasemel.

„Kuigi tuleb juubelijooks, siis midagi erilist plaanis ei ole. Kindlasti tahaks laupäevase jooksja peo jälle korraldada. Olime eelmisel aastal üks väheseid, kes osalejate rekordi püstitas ja huvi osalemise vastu võib kindlasti ka suurem tulla. Püüame selleks valmis olla.“

Kolme päeva jooksu tulemused

2017 – keskmiste jooksuvõistluste (250 – 999 võistlejat) saime kohe parima tiitli

2018 – keskmiste kolmas koht

2019 – suurte jooksuvõistluste (100 + võistlejat) esikoht

2020 – suurte esikoht

2021 – suurte teine koht

2022 – suurte esikoht

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.