main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kevin Saar rõõmustamas. Gregory Portelette

Kevin Saar rõõmustamas. Gregory Portelette

Kevin Saar tahab rohkem mänguaega

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
24.03.2020
08:58

Mullu Šveitsi võrkpalli kõrgliigaklubis Luzern Volley pallinud ja sügisel Prantsusmaa esiliigas mängiva Saint-Quentini meeskonnaga liitunud Kevin Saar pole rahul oma kokku kuivanud mänguajaga ja tulevikus lähtub nurgaründaja oma valikutes võimalusest kuuluda väljakul esikuuikusse.

„Sain oluliselt vähem mänguaega, kui ma lootsin, sest nägime peatreeneriga asju erinevas vaatevinklis,“ rääkis Kevin Saar. „Sellele vaatamata sain oma eesmärgid poole võrra täidetud. Kuuldavasti jäin ka teistele meeskondadele silma ja ka meie klubi president ütles, et tahaks mind tagasi. Soovin kindlasti edasi minna ja vaatame, mis elu toob.“

Meeskonnas pidi Kevin Saar oma positsioonil mänguaega jagama Marin Dukici ja Eldin Demiroviciga. „Minu arust tegi treener mängijatel vahet ja kõik polnud võrdses seisus,“ märkis saarlane.

„Mõni mees sai mängus teha viis viga ja probleemi ei olnud, minule sellist krediiti ei antud ja ühe-kahe eksimuse pealt vahetati kiirelt pingile. See tekitas pingeid, sest puudus usaldus. Kui üks mees oli vigastatud sain pingevabalt mängida, olin meeskonna resultatiivseim ja kasutegur oli korralik. Kindlalt tegutsedes tuli ka mäng paremini välja. Surve tegi minu jaoks asja raskeks.“

Kuigi liiga pandi seoses koroona viiruse levikuga ametlikult kaheks nädalaks pausile, on hooaeg suure tõenäosusega siiski läbi. Saint-Quentin lõpetas põhiturniiri neljanda kohaga ja sellega on klubi juhtkond väga rahul. Tasapisi hakati rääkima ka liiga finaalturniirist ja poodiumikohast.

Saint-Quentini meeskonna trennis oli töö Kevin Saare hinnangul väga professionaalne ja intensiivne ning kui keegi tööeetikas veidigi järgi andis saadeti ta saalist minema. Kuna treeningud olid kõrge kvaliteediga, siis on ka Saar oma mängus sammu edasi teinud. „Kui Šveitsis sai mõne trenni ka lõdvemalt võtta, siis Prantsusmaal seda võimalust ei olnud,“ selgitas nurgaründaja, lisades, et kogu tema üldmäng on paremaks saanud.

„Serv on stabiilsem ja blokiga on treener vaeva näinud. Juurde on vaja kindlasti panna vastuvõtul ja just eriti planeeriva palliga. Kuigi vend Alari on libero, siis mulle ei ole seda vastuvõtu soolikat kahjuks antud.“

Kõige rohkem õppis Kevin Saar seda, kuidas igas trennis maksimaalselt pingutada ka isegi siis, kui ei ole kõige parem päev. Ta tunnistas, et mentaalselt oli raske hooaeg, sest ta lootis palju mängida, kuigi kokkuvõttes muutis see kõik siiski tugevamaks.

„Tuleviku jaoks olen seepärast muidugi enesekindlam, kuid samas ka enesekriitilisem nägemaks oma vigu, et neid tunnistada. Pingutada tuleb alati rohkem, kui hetkel tunned,“ leidis nurgaründaja.

Oma lähituleviku ja järgmise klubihooaja kohta ei osanud Kevin Saar veel midagi konkreetset öelda, küll on ta aga kindel, et Eestisse naasmine ja Saaremaa Võrkpalliklubi ei ole esialgu variandid.

„Mulle meeldib Keith Puparti muster, kui nooremana mängid välismaal ja õigeks ajaks ehk 33.-34. aastaselt tuled koju tagasi karjääri lõpetama. Kui Saaremaa klubi on selleks ajaks veel alles, siis tahan ka kodusaare võrkpallile midagi tagasi anda. Seni tahaks kogeda erinevaid liigasid, klubisid ja näha taset kuhu püüelda,“ selgitas mängumees.

Prantsusmaa kõrgliiga poole Kevin Saar esialgu siiski veel ei vaata. „Pean endale aru andma, millisel tasemel ma olen,“ märkis ta. „Madalamas liigas saan mänguaega rohkem ja see on minu jaoks tähtis. Ei ole mõtet minna meeskonda, kus oled neljas nurgamees ja väljakule ei saa.“

Seepärast vaatab Kevin Saar lisaks Prantsusmaa esiliigale veel Saksamaa poole, välistatud pole ka Itaalia esiliiga või mõni Poola liiga tagumine meeskond. Ta tahab mõõda Euroopat ringi käia ja kogeda erinevat võrkpallikultuuri. Oluline on kuuluda meeskonnas põhikuuikusse.

Samas on jätkuvalt ka sihikul Eesti koondis, kus mängijaid on palju ja konkurents tihe. „Loodan, et saan ennast ikkagi uuele peatreenerile näidata ja olen väljakutseks valmis,“ väljendas Kevin Saar enesekindlust.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.