main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Katariina II. Martina Orsini _ FIV_1

Katariina II. Martina Orsini _ FIV_1

Kevin Grass tuli Katariina II avamerepurjetamise Itaalia meistriks

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
27.06.2021
10:31

22.-26. juunil võõrustas Toskaanas asuv Punta Ala jahtklubi ORC Itaalia Avamerepurjetamise meistrivõistlusi, kus osales 41 jahti, millel pikkust üheksa kuni neliteist meetrit. Eesti jahid Katariina II ja Sugar 3 võtsid mõlema grupi meistrivõistluste võidu kindlalt, kuid Itaalia meistritiitlid kuuluvad esimesena lõpetanud itaalia jahtidele.

Jahti tiitlitele ja võidule alustas 16 jahti esimeses grupis (klassid A ja B, milles jahid 12-14 m pikad) ja 25 jahti teises grupis (klassid C ja D pikkusega 10-12 meetrit). Favoriitidest jahiomanike ja meeskonnaliikmete hulgas oli hulgaliselt endisi tiitlivõitjaid, olümpiapurjetajaid ja tuntud persoone nagu vennad Lorenzo ja Marco Bodini, vennad Sandro ja Paolo Montefusco, Flavio Favini, Gianluca Lamaro, Dede De Luca, Maelle Frascari. Nende hulgast Bodinid ja Montefuscod on aastate jooksul täiendanud ka Eesti jahtide Katariina II ja Sugar meeskondi.

Lisaks purjetajatele on tiitlivõistlus omavaheliseks mõõduvõtuks ka kuulsate laevaehitajate, disainerite ja purjemeistrite vahel – duellid Nautor’i Swan 42 ja Swan 45, Pardo Grand Soleil 39, 40 ja 43, X-jahtide ja Beneteau Firstide vahel.

Regati ajakavas oli kaheksa 6-8-miili pikkust võistlussõitu vastutuule-allatuule kursil. Kõik sõidud saadi ka nelja võistluspäeva jooksul purjetatud.

Esimeses grupis, kus koos purjetasid klassid A ja B, ei andnud palju võimalust sekkuda esikoha heitlusse Aivar Tuulbergi Katariina II (Swan 42 Club) Pärnu Jahtklubist. Alustanud seeriat kahe teise ja kolmanda kohaga, skooriti viies järgmises sõidus vaid võidud ja ühe mahaviske järel jäi Katariina II tulemuste kogusummaks 9 punkti.

17 punktiga tuli sama grupi teisele kohale ja Itaalia meistriks Simonelli Carlandrea Fanthagiro (Swan 42), mille roolis Melges 24 ja mitmest muust klassist tuntud maailmameister, America’s Cup’i kogemusega Flavio Favini. Fanthagiro krooniti maikuus Capri saarel ka ORC Euroopa meistriks. Ka kolmas koht üldarvestuses kuulus Swan tüüpi jahile, 2016.a ORC MM’i kolmandale jahile, Terrieri Claudio Blue Sky’le (Swan 45), mille pardal Punta Alas purjetasid ka vennad Bodinid, keda oleme harjunud nägema Katariina II meeskonnas panustamas rahvusvahelistele ja kohalikele tiitlivõitudele ja poodiumikohtadele jõudmisel.

Aivar Tuulbergi sõnul tagas nende võidu uskumatult hea jaht ja muidugi meeskond. Katariina II meeskonda täiendas Itaalia Meistrivõistlustel Tommaso Chieffi, 1984.a 470 klassi maailmameister ja olümpiapurjetaja, Louis Vuitton Cup’il mitmel korral osalenud purjetaja, mitmekordne maailmameister klassis Swan 60 jahil Bronenosec, ning maailmameister ka X-35 ja Farr 30 klassis.

Katariina II meeskonnas purjetasid Itaalias Tommaso Chieffi, Karl-Hannes Tagu, Peter Šaraškin, Janno Hool, Aivar Tuulberg, Markus Iin, August Luure, Kevin Grass, Kati Haki ja Jaan Akermann.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.