main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kevin Grass jääpurjekaga võistlemas. Ott Kallas

Kevin Grass jääpurjekaga võistlemas. Ott Kallas

Kevin Grass teenis haridusstipendiumi

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
29.03.2020
08:58

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2020. aasta kevadsemestriks 29 praegust ja endist tippsportlast, teiste hulgas Saaremaa Merispordi Seltsi purjetaja Kevin Grass.

EOK projektijuhi Natalja Inno sõnul on EOK ning HTM-i 17 aasta pikkune koostöö tippsportlaste haridusstipendiumi projektiga olnud tõhus. “Läbi selle programmi on saanud hariduse omandamisel lisatuge sajad sportlased. Lisaks arvukatele korduvtaotlejatele on tänavu kuus uut stipendiaati, kes on leidnud tippspordi kõrval võimaluse enese arendamiseks,” ütles Inno.

Kokku toetavad EOK ja HTM sel semestril tippsportlaste õpinguid 24 443 euroga. Toetatavad sportlased on seekord 20 spordialalt. Haridusstipendiumi pälvinud tippsportlased on õpingud jätkamas nii Eestis kui ka välismaal asuvates kõrg- ja ametikoolides.

Kaks korda aastas väljaantavat EOK ja HTM-i haridusstipendiumit saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot semestris. Stipendiumile on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisesse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Kui sportlane on tegevkarjääri juba lõpetanud, ei tohi olla sellest möödunud üle viie aasta. Samuti oodatakse stipendiaatidelt oma elus ja sporditegevuses ausa mängu põhimõtete järgimist, noorematele eeskujuks olemist ning dopinguvastaste reeglite järgimist.

Haridusstipendiumi saajad valib välja komisjon, kuhu kuuluvad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kultuuriministeeriumi ning Eesti Olümpiakomitee esindajad, sealjuures osaleb stipendiumite määramises ka EOK sportlaskomisjoni esindaja. Haridusstipendiumeid antakse välja aastast 2003 ning need on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist.

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.