main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ivar Truu käiku mõtlemas. Alver Kivi

Ivar Truu käiku mõtlemas. Alver Kivi

Keskmised koju tulevad

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
11.03.2022
07:24

See rahvatarkus sobib iseloomustama Saaremaa kabetajate esinemist 14.Eestimaa talimängudel Jõhvis. Saaremaa valla võistkond platseerus 21 osalenud omavalitsuse hulgas täpselt keskele, 11.kohale. Võistkonda kuulusid meestest Ivar ning Jaan Truu, naistest Inge Vara, poistest Märten Uljas ning tüdrukutest Teele Viira.

Võistlus oli tugevakoosseisuline, kuuest Eesti 2021. aasta vene kabe täiskasvanute meistrivõistluste medalivõitjast oli viis kohal. Noortevõistluste medalivõitjad muidugi ka.

Üheksast matšist võitis Saaremaa 4 (Alutaguse, Kehtna, Luunja ning Jõgeva II), viigistas ühe (Häädemeeste) ja kaotas 4 (Kiili, Rae, Hiiumaa ja Elva).

Meeste I laual võidutses naabrimees Raivo Rist Hiiumaalt 15 punktiga 18-st. Viimasel ajal silmapaistvalt esinev Saaremaa päritolu Indrek Kuusk (Elva) oli 14 punktiga teine. Ivar Truu 10 punkti ja 6-8. koht on tugevas seltskonnas hea tulemus.

Naistest oli 16 punktiga resultatiivseim noor, aga juba nimekas Triinu Jalg Jõgevalt. Tema sajaprotsendilisele edule sai takistuseks meie Inge Vara, kes leidis üles nõrga koha vastase avangurepertuaaris ja viis partii kindlalt võidule. Inge oligi 13 punkti ja kuuenda kohaga võistkonna suurim punktitooja.

Meie noored seekord paremate sekka ei mahtunud, kuid võistkonna väärika esinemise heaks andsid nad suure panuse. Tunnustus Kärla koolile Märten Uljase ning Kahtla koolile Teele Viira võistlusteks ette valmistamise eest.

Võistkondadest võitis Lääne-Harju teisi „kalendriga“ kogudes 66 punkti 90-st järgnevate Rae ja Elva võrdselt 55 punkti vastu. Saaremaa kontosse jäi 44 punkti.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.