main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ken Torn loodab sõita vähemalt poodiumile. Irina Mägi

Ken Torn loodab sõita vähemalt poodiumile. Irina Mägi

Ken Torn teeb Rootsis MM-sarja debüüdi

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
13.02.2018
08:35

2017. aastal noortele rallisõitjatele loodud Estonian R2 Challenge sarja koos Kuldar Sikuga võitnud Ken Torn teeb tänavu kaasa JWRC-sarja täisprogrammi eesmärgiga tulla maailmameistriks ja esimene võistlus on Rootsi rallil.

“Hetkel on tunne täiesti tavaline ja võtan seda kui tavalist võistlust,” rääkis Ford Fiesta R2T-ga sõitev Ken Torn. “Kindlasti saab rohkem sõita ja ka muud tööd on tavapärasest rohkem, aga oleme selleks väljakutseks valmis.”

Torni sõnul on ralliks valmistudes tehtud kõik, mida sooviti ja korralik põhi on laotud. Rootsis ootavad talvised tingimused on noorele saarlasele tuttavad, sest testsõite tehti Lõuna-Eestis.

“Tahaks võita, aga esikolmiku koht oleks ka rahuldav,” lausus Ken Torn, kes konkurente suurt ei tunne.

Kokku on hooaja avaetapil starti tulemas 14 võistluspaari, kes kõik sõidavad esiveoliste 1 liitriste turbomootoritega Ford Fiesta R2T võistlusautodega. Võistlejaid on Austriast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Iirimaalt, Itaaliast, Lätist, Norrast, Rootsist, Inglismaalt, Tšiilist ja Uus-Meremaalt.

Auhinnaks on Ford Fiesta R5 auto päriseks, 2019. aasta WRC2 klassi stardimaksud, 200 rehvi ja kogu hooaja kütus.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.