main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Torn - Taniel rajal. Tapio Lehtonen / Rallirinki

Torn - Taniel rajal. Tapio Lehtonen / Rallirinki

Ken Torn näitas Soome meistrivõistlustel rallimaailmale Ford Fiesta Rally3 potentsiaali

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
06.03.2021
21:30

Laupäeval Kouvolas sõidetud Soome autoralli meistrivõistluste etapil said Ken Torn ja Timo Taniel registreeritud 147 võistluspaari konkurentsis 11. koha.

Enne laupäevaseid võistluskatseid läbisid võistluspaarid reedel võistluseelse rajatutvumise. „Recce on tehtud ja nagu ikka nõuavad teed Soomes väga suurt austust,“ vahendas Ken Torn. „Kahjuks on vahepealne sula ka siin oma jälje jätnud ja arvata võib, et kruusa tuleb välja omajagu. Ühel katsel oligi juba hetkel enamus puhas kruus. Tõenäoliselt tuleb rehvidega väga hea peremehelikult ümber käia.“

Möödunud aastase ERC3 ja ERC3 Junior klasside Euroopa meistri Ken Torni jaoks oli see esimeseks võistlusstardiks M-Sport Poola meeskonna poolt ettevalmistatud Ford Fiesta Rally3-autoga.

Ken Torn alustas rallit 12., 14., 14., 9. ja 7. ajaga ning viie kiiruskatse järel püsis rallipiloot 12. kohal. Ralli viimase kiiruskatsega suutis saarlane ühe koha võrra tõusta möödudes Anssi Rytkönenist.

Võistluse neljandal katsel said eestlased esimest korda kirja TOP10 aja, kui  said kirja üheksanda katseaja. R5/Rally2 autoga sõitnud katsevõitjatest jäid nad maha 14,37 kilomeetriga 18 sekundit.

Mida katse edasi, seda paremasse hoogu Torn – Taniel sattusid ja võistluse kaks viimasel kahel katsel näitasid eestlased seitsmendat resultaati. Kui võistluse avakatsel kaotasid Torn – Taniel katsevõitjale 2,43 sekundit kilomeetri kohta, siis sama katse korduvläbimisel olid kaotust vaid 1,55 sekundit ja seda tempos, kus katsel tehti ka spinn.

„Ralli oli äge,“ märkis Ken Torn, kelle sõnul ei saanud alguses küll hästi vedama, aga mida katse edasi seda paremaks läks.  „Viimased katsed olid tihedas lumesajus ja vahepealse ajaga oli maha sadanud vähemalt 5-10 cm lund, mis muutis elu päris keeruliseks. Viiendal kiiruskatsel tegime spinni kuhu kaotasime natuke aega, kuid lõpuks saime auto ilusti lõpuni toodud ja tundus, et meeskond jäi ka meie esitusega rahule. Saime reaalsetes võistlusoludes ka teada, mida saaks paremaks ja kust saab autot ja aega paremaks.“

SM O.K. Auto-Ralli kuue kiiruskatse kokkuvõttes Torn – Tanielile absoluudi 11.koht. Kaotust võitjatele kogunes 111,79 katsekilomeetriga 3 minutit ja 1,9 sekundit. Kilomeetri peale tegi see kaotust 1,63 sekundit. Parim esiveoline Rally4 auto jäi eestlastest maha 40,5 sekundi  kaugusele.

Ralli võitis Mikko Heikkilä (Škoda Fabia Rally2). Teise kohaga leppis pikalt liidrina sõitnud Juha Salo (+1.11,1) ja kolmandana mahtus poodiumile Hyundai i20 R5-ga kihutanud Riku Tahko (+1.17,7).

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.