main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ken Torn on järjekordse katse lõpetanud. Alver Kivi

Ken Torn on järjekordse katse lõpetanud. Alver Kivi

Ken Torn ja Riivo Mesila rallisprindis võidukad

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
01.05.2015
22:41

Kaugatumal sõidetud Saaremaa rallisprindis jätsid saarlastest võidu koju Ken Torn ja Riivo Mesila, Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk olid kolmandad.

Klassis 2WD 2000 sõitsid tõusvas tempos Ken Torn – Riivo Mesila Honda Civic Type-R-il, saades 8 km pikkustel katsetel vastavalt aja 4.23, 4.16 ja 4.15. Saarlased jäid kogu võistluses alla ainult Roland Murakas ja Kalle Adlerile, kes sõitsid klassis 4WD Mitsubishi Lancer Evo-ga.

„Esikoht on kindlasti see mille järgi tulime,“ tunnistas Ken Torn, lisades, et kuna sel aastal rallisprindis meistrivõistlusi pole oli see võistlus rohkem treeningu eest ja valmistumine Harju ralliks.

„Muidu ei maksa kodust välja tullagi. Esimeses voorus ise mäkerdasin pidevalt, aga teises sõitsin juba vägedalt. Ega palju rohkem võtta polnud, kuid hetkel ei olnud see maksimum, kindlasti jäid mõned sekundid rajale.“

Teise koha said Sander Sepp – Ants Uustalu Renault Clio Ragnottil ja kolmandad olid David Sultanjants – Siim Oja Citroenil. Reiko Lempu – Andre Rahumeel Renault Cliol said 4., Rando Turja – Ain Sepp Lada VFTS-il 5., Raigo Reimal – Magnus Lepp VW Golfil 8. ja Einar Soe – Tarmo Kaseorg Toyota Starletil 11. koha.

Klassis 2WD 1600 olid kiireimad Sander Siniorg – Karl-Artur Viitra Ford Fiestal, teise koha sõitsid välja Oliver Ojaperv – Jarno Talve Ford Fiestal, kolmas koht kuulus saarlaste ekipaažile Rasmus Uustulnd – Imre Kuusk Ford Fiesta R2-l.

„Ega kolmanda koha peale kunagi sõitma ei lähe, aga mis teha, seekord tuleb sellega leppida,“ märkis Rasmus Uustulnd.

Kuigi sõideti tõusvas joones ja ajad paranesid – vastavalt 4.33, 4.27 ja 4.24 tunnistas Rasmus Uustulnd, et võistlus ei tulnud kõige paremini välja. „Eks neid pisivigu ikka tuli sisse. Teeolud muutusid ja pidamine läks paremaks,“ lausus piloot.

Samas klassis said 5. koha Kenneth Sepp – Tanel Kasesalu Ford Fiesta R2-l, kes sõitsid kuni viimase katseni poodiumikonkurentsis. Paraku keerasid noormehed oma auto külili ja kuigi sõiduvahend saadi kiirelt püsti, olid vajalikud sekundid läinud. Kermo Laus – Kauri Pannas Nissan Sunnyl olid 7. ja Lauri Peegel – Andres Tammel Honda Civicul 10.

Klassis 2WD 2000+ võtsid võidu soomlased Mikko Varneslahti – Kimmo Siekkinen Volvo 240-l, 2. koha said Madis Vanaselja – Jaanus Hobemagi BMW M3, 3. Raiko Aru – Veiko Kullamae BMW325. Lembit Soe – Ahto Pihlas läbisid Toyota Starletil katsed ajaga 4.37, 4.31 ja 4.29 ning pidid napilt leppima neljanda kohaga.

„Viimane katse otsustas,“ rääkis Lembit Soe. „Meil tulid sisse väikesed sõiduvead, aga üldiselt oli okei. Öösel vahetasime käigukasti, et üldse võistelda saaks.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.