main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aktsioonis. Gregory Lenormand / DPPI/fiaerc.com

Aktsioonis. Gregory Lenormand / DPPI/fiaerc.com

Ken Torn ja Kauri Pannas sõitsid end Euroopa meistriks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
18.08.2019
19:29

Tšehhis sõidetud Euroopa meistrivõistluste hooaja kuuendal etapil Barumi rallil kindlustasid klassis viiendana lõpetanud Ken Torn ja Kauri Pannas endale ERC3 Junior sarja tiitli.

Kuigi tegu oli keerulise asfaldiralliga ja 12. katsel kaotati rehvipurunemisega pea 2 minutit, suutsid saarlased püsida konkurentsis ja koguda meeskonnakaaslase abiga piisavalt punkte, et kindlustada endale Euroopa meistritiitel.

“Kindlasti on see minu karjääri parim saavutus,” tunnistas Ken Torn. “See on meile mõlemale oluline tulemus, mis näitab, et midagi on lõpuks ka korda saadetud. Nüüd tuleb hakata tuleviku osas edasi mõtlema.”

Ken Torn – Kauri Pannas startisid rallile 116 punktiga ERC Junior klassi liidritena. Järgnesid 110 punktiga hispaanlane Efren Llarena ja norralane Sindre Furusethi 91 punktiga. Lätis, Poolas ja Itaalias triumfeerinud saarlastel oli hea tulemuse korral võimalik tulla ERC3 Junior klassi 2019. aasta meistriteks ning võita peaauhind, milleks on 2020. hooajal kaks starti Ford Fiesta R5 autoga.

Saarlaste EM-tiitel selgus alles viimasel katsel. Efren Llarena oli enne seda teine, kaotades ralli liidrile Torni meeskonnakaaslane Jean-Babtiste Franseschi vaid 4 sekundiga. Ken Torn aga oli alles viies. Hispaanlane vajas kindlasti etapivõitu, et üldarvestuses esimeseks tulla.

Paraku ERC3 Junior mehed viimasel katsel rajale ei saanudki, kuna toimus mitu ohtlikku avariid. Nii otsustasid korraldajad viimase katse lõplikult katkestada ja anda allesjäänud sõitjatele sama aja. Seega jäi vahekord püsima ja tänavune ERC3 Junior tiitel kuulub Ken Torn – Kauri Pannasele, kes kogusid nelja etapiga 132 punkti, Llarena jäi temast hooaja kokkuvõttes maha 6 punktiga.

“Tegime seekord oma sõitu,” rääkis Ken Torn. “Meil oli tiimijuhtide kavandatud taktika põhjal teistmoodi lähenemine, kus polnud vaja sõita kõige teravamas tipus. Franseschi pidi aga sõitma võidule ja tema meid lõpuks aitaski. ta on kiire sõitja tore kutt. Plaan oli edestada hispaanlast ja norralast ning ta sai sellega hakkama.”

Ken Torni sõnul sujus ralli üldiselt nii nagu oli plaanitud, kuid rehvi purunemine 12. katsel tegi asja keeruliseks. “Ega rehvi purunemine pole kunagi meeldiv, aga sellises olukorras oli see topelt raske,” tunnistas rallipiloot lisades, et õnneks lõppes kõik kokkuvõttes ikkagi positiivselt.

“Auhind on väga magus, sest noorel sõitjal on ülimalt raske kokku saada R5 masinaga sõitmiseks piisav eelarve,” ütles Ken Torn.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.