main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karli Allik ja Timo Tammemaa on kindlasti mehed, kes Saaremaa võrkpallilippu veel mõned aastad kõrgel hoiavad. volley.ee

Karli Allik ja Timo Tammemaa on kindlasti mehed, kes Saaremaa võrkpallilippu veel mõned aastad kõrgel hoiavad. volley.ee

Kas Saaremaa võrkpall on alasti?

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
29.06.2022
10:53

Saaremaa võrkpall on jõudnud seisu, kus kaasaelajad on hakanud küsima – kas meile läbi aastate kulda ja karda toonud ala tulevikule saab joone alla tõmmata ja kuulsusrikkad traditsioonid maha kanda?

Saaremaa võrkpallisaavutuste nimekiri on pikk, sest siin jagub tiitleid nii Euroopa, Nõukogude Liidu ja erinevate riikide meistrivõistlustelt, Saarte mängudelt, kui ka rahvuskoondisest. Mõni aeg tagasi veel ka meie oma klubitasandilt.

Pole kaugel ajad, kui Eesti naiste ja meeste kõrgliigas mängis võistkonna jagu mängijaid, saarlased olid oma klubides liidrid, nende mänguoskusi tunnustati ja hinnati ning Saaremaa nimetati üheks Eesti võrkpalli kantsiks.

Mängijaid, kelle auhinnakapis on Balti liiga, Eesti meistrivõistluste ja karikavõistluste medaleid on aastatega kogunenud palju ja nende kõigi väljatoomine faktipõhiliselt oleks keeruline. Aga kindlasti saaks neid mehi ja naisi mitme võistkonna jagu.

Saarlastena saime julgelt rinna ette lüüa ja öelda, et oleme Vörkpalli saar. See tõstis meie iseteadvust, turgutas identiteeti ja toitis meie ego. Kahjuks on aga arengud olnud meie jaoks negatiivsed, mehi ja naisi, kes kõrgtasemel mängivad saab nüüd ühe käe sõrmedel üles lugeda ja perspektiivikaid noori ei paista kusagilt.

Veel kaks hooaega tagasi oli Saaremaa tugevalt Eesti võrkpalli maastikul tegija ning seda just tänu oma võrkpalliklubile, kes mängis kõige kõrgematele tiitlitele ja täitis kodusaali tribüünid publikuga. Meeskonna tegijate hulgas olid arvestatavas rollis kohalikud mängijad ja meie mehi jagus ka konkureerivatesse klubidesse. Ka naised olid erinevates kõrgliiga võistkondades pildil ja tiitleid tuli.

Täna saab aga kahetsusega tõdeda, et Saaremaa Võrkpalliklubi teekond sai kuulsusetu lõpu, esiliigas jättis meeskond hooaja pooleli ja vaid naiskond hoidis lippu kõrgel. Spordikooli noortevõistkonnad jäid oma eakaaslaste oskustele üldjuhul kindlalt alla ning seepärast olukorda tuleviku perspektiivis hinnates midagi helget ei paista.

Neid, kellele kõrgemal tasemel kaasa elada on veel vaid käputäis. Välisklubides jätkavad kindlasti Timo Tammemaa ja Kevin Saar, loodetavasti ka Karli Allik ja Nete Peit. Selle eesmärgi on endale seadnud loodetavasti ka Johan Vahter. Mida otsustab vanameister Keith Pupart oma karjääriga saame näha, kuuldavasti rihib ikka piiri taha.

Aga Eesti meeste Meistriliiga tasemel vast mängivad ilmselt veel vaid liberod Kris Karlis Lepp ja Alari Saar. Naistest võib tegijatest välja tuua Kätriin Põllu ja loodetavasti ka Eliisa Peiti ning ongi kõik. Kui just mõni mängija ei otsusta teisiti või pole ununenud, siis ongi kogu number 4!

Ja ka tagalas valitseb tühjus. Kui spordikooli noortetreener ütleb, et trenni tullakse kui huviringi ja mitte jumala eest pingutama, siis on selge, et midagi meie ootustele vastavat peale kasvamas ei ole.

Täna on seega seis tume, kui mitte katastroofiline. Vähegi perspektiivikamad noored, kellele said mingidki lootused rajatud on pildilt kadunud, sest ilmselt saab elus ka lihtsamalt läbi, kui pingutada ja trennikoormusi taluda.

Aeg on näidanud, et meil on sirgunud korralikke võrkpallureid, kui võistkond on noorteklassis mänginud medalitele. Viimastel aastatel on spordikooli võistkonnad jäänud poodiumist kaugele ja on olnud kordaminek, kui on jõutud finaalturniirile, kus enamik mänge on kahjuks kaotatud.

Kuidas edasi minna peavad otsustama asjaosalised, aga seda, et tulevik on hapu peaks nägema kõik, kellele Saaremaa võrkpall korda läheb. Tekkinud auk annab endast aastaid tunda ja praegu paistab, et lähema viie aasta perspektiivis on mustad pilved veelgi tihedamad.

Teiste spordialade arendamisel tehtav töö, aga vähendab kindlasti huvi ka võrkpalli mängida. Kui täna midagi ette ei võeta, pole homme enam kedagi, kes sooviks palli tipptasemel üle võrgu mängida. Veel jõuab, aga aeg töötab halastamatult!!!!!

Alver Kivi

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.