main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karola Soe koos Markus Varjuni ja treener Mari Raunaga. European Young Masters.

Karola Soe koos Markus Varjuni ja treener Mari Raunaga. European Young Masters.

Karola Soe golfi Euroopa Mastersil 44.

Kategooriad: golf
Autor: Alver Kivi
30.07.2018
09:02

Norras Slattumis toimunud golfi noorte U16 Masters turniiril ehk Euroopa meistrivõistlustel sai Karola Soe neidude arvestuses 44. koha.

Esimesel päeval tegi Karola Soe 90, teisel 79 ja kolmandal 87 lööki ning kokku oli võistluse tulemuseks 256 lööki. Karola Soe ütles, et tema eesmärk oli sellel võistlusel mängida kõik ringid 7-ga algav tulemus.

Teise eestlannana noorte EMil mänginud Karola Soe ütles pärast võistlust, et sai palju uusi kogemusi juurde, mida tulevikus kasutada. “Kindlasti oleks tahtnud paremini mängida ja tulevasi võistlusi silmas pidades tuleb mul veel kõvasti lähimänguga tegeleda, aga teise ringi tulemusega jäin väga rahule,” märkis ta.

Karola Soe sai Norras hakkama ka elu esimese eaglega. „Esimene päev said närvid minust võitu,” rääkis ta, lisades, et ei ole varasemalt nii suurt ja kõrgetasemelist võistlust mänginud ja seepärast mõtles üle.

“Pingutasin kõik rajad maksimaalselt, aga ei olnud üldse minu päev. Teisel päeval oli hoopis teine minek – elu esimese eagle tegin ja birdied olid väga head. Ilmselt hommikune omlett koos Saaremaa peekoniga oli päeva „võti“. Raualöögid olid palju paremad ja see lõi kohe rohkem võimalusi paremateks skoorideks.“

Golfitreener Mari Rauna ütles, et kindlasti on Karola Soe suuteline paremat tulemust mängima ja seda näitas ainuüksi teise ringi tulemus. “Esimesel ja kolmandal päeval ei saanud Karola oma mängurütmi sisse,” tõdes ta.

“Esimesel päeval oli raualöök ebakindel ja viimasel lähimäng. Golf ongi selles mõttes keeruline, et kolme päevase turniiri jooksul on väga erinevad mänguelemendid (avalöök driver’iga, puu keppide ja hübriidi löögid, pikad-, keskmised- ja lühikesed raualöögid, lähilöögid griini lähedalt, chippamine, bunkri- ehk liivalöök ja puttamine) igal ringil vaja saada klappima – ainult siis tuleb hea tulemus.”

Samas leidis Mari Rauna, et Karola Soe mäng liigub õiges suunas. Viimasel kolmel hooajal on ta erinevatel Eesti sisestel ja rahvusvahelistel võistlustel häid tulemusi teinud. Näiteks 2017 Läti juunioride lahtiste meistrivõistluste võit ja naiste arvestuses Eesti meistrivõistluste löögimängu pronksmedal. Ka Karola handicap ehk tasemenäitaja on peale European Young Masters võistlust madalaim 4,4.

Kolm paremat olid inglanna Caitlin Whitehead 213, hispaanlanna Carolina Lopez-Chacarra 216 ja rootslanna Ester Fagersten 216 löögiga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.