main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk vibe tulemusega rahul olla. Pro Immo

Karl Patrick Lauk vibe tulemusega rahul olla. Pro Immo

Karl Patrick Lauk võitis Prantsusmaal velotuuri

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
11.06.2018
16:33

Karl Patrick Lauk võitis pühapäeval Prantsusmaal Tour de Loire-Atlantique 170 km pikkuse kolmanda etapi ja kindlustas sellega ka tänavuse esimese velotuuri üldvõidu.

Laupäeval sõidetud proloogil oli Pro Immo klubi jalgrattur Karl Patrick Lauk 15. Õhtusel esimesel etapil tal grupifiniš ebaõnnestus ja nii tuli leppida 34 kohaga. Pühapäevast kolmandat etappi alustas Lauk üldarvestuse 15. kohalt, kui kaotust liidrile oli kõigest 14 sekundit.

Etapivõiduga aga keeras Viiking kõik enda kasuks ja troonis velotuuri võitjana. Võidusõidu tase oli tugev, sest nädalavahetusel on Prantsusmaa karikas ja paljud esimese divisjoni tiimid sõitsid seepärast kaasa.

„Velotuuri võit ei tulnud ootamatult, aga boonusena, sest teise koha saanud mehega sõitsime kogu aeg võrdselt ja viimase etapi võiduga teenitud lisasekundid tõid kokkuvõttes võidu,“ rääkis Karl Patrick Lauk.

Laugu sõnul oli viimane etapp päris raske. Lauk sõitis oma peamise konkurendiga koos aktiivselt ja keerulisi olukordi oli palju. Lõpuringidel sõideti kahekesi eest ära, kuid kaks konkurenti jõudis järgi ja võtsid kohe ette ka rünnaku. Nad said ka edu kätte, kuid saarlane püüdis konkurendid kinni. Viimasel ringil suutis Lauk rünnakud ära kannatada. „Finiš oli juba õigete otsuste tegemine,“ tõdes rattur.

Teise ja kolmanda koha jagasid omavahel prantslased Baptiste Constantin ja Thibault Ferasse. Peagrupp lõpetas 16 sekundit hiljem.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.