main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk võidutses Prantsusmaal

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
13.05.2019
08:11

Kontinentaalklubi Groupama-FDJ ridadesse kuuluv Karl Patrick Lauk avas hooaja võiduarve, kui oli kiireim Prantsusmaal lõppenud Rhône-Alpes Isère Touri viimasel etapil. Eestlane edestas viie mehe vahel peetud lõpuheitluses tšehhi Jan Bártat (Elkov – Author Cycling Team) ja šveitslast Robin Froidevaux’d (AKROS – Thömus), vahendab Marathon100.

„Võib öelda, et terve päev oli tugeva tuule tõttu väga stressirohke. Enamus sõidust oli punt pikk, aga sellest hoolimata ei olnud tuul piisavalt õige nurga alt,” kirjeldas Lauk. “Teadsime, et 111 km pärast linnakest on ca 7-8 km täiesti lage ja küljetuul. Kasutasime seda ära, olime heal positsioonil ja tänu küljetuulele lagunes kogu punt juppideks. Lõpuringil jälgisin tuule suunda ja selle järgi arvestasin, kus ennast hoida. Viimasel ringil tuli paar rünnakut, mis tiimikaaslane ära kattis ning tänu millele vahet sisse ei saanudki. Olin kindel, et kui viimasesse kurvi heal positsioonil lähen, olen võimeline võitma. Seda proovisin endale kogu aeg ka sisestada. Kuidagi sattus aga hoopis nii, et saime kuuekesi eest ära ja taga jäädi täiesti seisma. Sellisest pundist positsioonivalik väga raske polnud ja jäi üle vaid asi ära vormistada.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.