main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk sõitis end Eesti meistriks

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
30.06.2019
19:38

Viljandis ja selle ümbruses sõidetud maanteeratturite Eesti meistrivõistlustel grupisõidus võitis 165 km pikkusel distantsil U23 arvestuses Karl Patrick Lauk kuldmedali, ka teised saarlased olid pildil.

“Arvan, et poisid said hakkama,” rääkis SJK Viiking treener Riho Räim. “Lõppkokkuvõttes oli Patu väga tubli, aga munakivi tõus hakkas tal lõpuks jalgadele, sest sõitis seda liiga suure rauaga ja nii ei ole võimalik.”

Starti asunud 36 mehe hulgast eraldus peagi 16-ne liidergrupp, kuhu kuulusid saarlased Mihkel Räim, Karl Patrick Lauk, Oskar Nisu, Steven Kalf ja Jörgen Matt. Grupp püsis koos pea 90 km ja asjad pandi paika Viljandi 13 km pikkuse ringi tõusudel.

Esimese munakivi tõusu järel jäid konkurentsi Mihkel Räim ja Oskar Nisu, Karl Patrick Lauk jäi algul maha, kuid jõudis siiski järgi. Teisel tõusul kadus aga Mihkel Räim, kes oli hädas krampidega ja nii tuli võidusõit sootuks katkestada.

Ka  Oskar Nisu jäi maha ning nii püsis viie mehelises liidergrupis vaid Lauk. Järgnevad tõusud olid Laugule tõsine võitlus, kuid ka eelviimasel jäi ta maha olles kokkuvõttes viies, kuid parim U23 arvestuses.

Meistritiitli võitnud Alo Jakinile kaotas Karl Patrick Lauk 4.20. Kuues oli Oskar Nisu ja 12. Jörgen Matt. Võidusõidu jättis pooleli ka Steven Kalf.

“Ei olnud päris meie päev, aga muretsemiseks ei ole põhjust,” märkis Mihkel Räim. “Ka Nisu tegi väga hea sõidu ja Saarte mänge silmas pidades oleme heas hoos ning ettevalmistus läks selles mõttes tegelikult täkkesse.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.