main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karl Patrick Lauk konkurentidega tõusul. Martine Lefeuvre

Karl Patrick Lauk konkurentidega tõusul. Martine Lefeuvre

Karl Patrick Lauk alustas hooaega võidukalt

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
11.02.2018
21:24

Pro Immo klubi värvides sõitev jalgrattur Karl Patrick Lauk tegi pühapäeval juba tänavuse teise stardi ja võitis Prantsusmaal sõidetud Grand Prix de Carcès.

“Üldiselt tundsin end päris hästi,” rääkis Karl Patrick Lauk. “Ma ei ole varem hooaja alguses nii vara veel võitnud ja võib-olla on see kevadisteks võistlusteks hea märk. Üritan jätkata head tööd ja napsata veel võite.”

20 km pikkust ringi tuli läbida viis korda. Sõidu algfaasis oli Karl Patrick Lauk koos meeskonnakaaslastega suhteliselt aktiivne, ta proovis ka mitu korda rünnata ja testis sõiduvormi. Esimese tõusu lõpus läks saarlane suhteliselt hea rünnakuga kaasa. Tekkisid vahed ja piisavalt paras punt mehi sai ette, kokku oli pundis 15-16 meest, kes hakkasid korralikult tööle ja vahe peagrupiga kasvas.

“Neljandal ringil hakati juba katsetama, millest ma ei saanud alguses hästi aru,” selgitas Karl Patrick Lauk. “Kuigi oli suur grupp hakkas punt mingil hetkel kuklasse hingama ja tuli tööd edasi teha, et ette jääda. Viimasele ringile läksime 42 sekundilises eduseisus.”

Viimastel tõusudel hakati juba tõsisemalt testima. Laugul oli abiks tiimikaaslane ja umbes 1,5 km enne lõppu olnud viimasel tõusul proovis saarlane juba ise. Ette jäi seitse meest, kes hakkasid ründama.

“Üks mees oli küll pisut ees, aga võtsin teda hüppeplatvormina ja sain võidu kätte,” rääkis Karl Patrick Lauk. “Enne joont pidin isegi pidurdama, sest tee oli rahvast täis, 150 m enne lõppu oli ka lamav politseinik, mis hoogu maha võttis. Tiim jäi rahule, sest kuna sel ajal Prantsusmaal veel eriti palju sõite pole, siis oli stardis 180 meest ja konkurents tihe.”

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.