main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mati Sepa meeskond Match Race Germany regatil. Nico Martinez / MRG

Mati Sepa meeskond Match Race Germany regatil. Nico Martinez / MRG

Karl Kolki paatkond sai Match Race Germanyl teise koha

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
06.06.2017
10:46

Eile peeti Saksamaal Langenargenis grade 1 tasemega Match Race Germany võistluse finaal, kus vastamisi olnud Eesti ja Šveitsi tiimide heitlus lõppes seekord siiski 3:2 šveitslaste kasuks.

Eesti meeskond koosseisus roolimees Mati Sepp, saarlasest vöörimees Karl Kolk, soodimehed Raul Grigorjev ja Janno Hool ning groodimees Ago Rebane võitis viiest matšist kaks ning Eric Monnini juhtimisel seilanud Šveitsi tiim sai kirja kolm võitu.

“Võib julgelt öelda, et tõstsime Eesti Match Race’i taseme uuele kõrgusele ja ei oleks õige olla pettunud oma esimese tipp-professionaalse grade 1 taseme regati finaali ülinapi kaotuse üle,” sõnas Mati Sepp.

“Meie vastane osales samal võistlusel esmakordselt juba aastal 2004, samas kui meie hakkasime Match Race’iga üldse tegelema alles aastal 2008. Monninil oli kokku 11 regattidel osalemist, sealhulgas ka palju kordi poolfinaali ja korra finaali jõudmine – seega sai tema pikk tee nüüdse võiduga tasutud.”

Mati Sepa sõnul saadi Monninilt pressikonverentsil ka suur tunnustus, kui ta rõhutas, et see oli üks tema elu raskemaid finaale ning eestlased olid ebanormaalselt kiired. “Meie sõitsime välja maksimaalse võimaliku koguse matše, kohasõitudega saime kokku 26 starti ning seda kogemust annab veel tükk aega seedida. Igal juhul tegi meie tiim võistluste jooksul tohutu arengu ja kindlasti lööb see mõne aja pärast välja kvaliteedis, kui värsked kogemused on paika settinud,” sõnas Mati Sepp.

Paat-paadi vastu formaadis võistlusel purjetati B40S Match Race Germany Edition tüüpi jahtidega. Match Race Germany on üks legendaarsemaid purjeregatte maailmas, kuhu pääseb vaid kutsetega ja kus võistlevad ala kõrgeima taseme professionaalid – kõik tippmeeskonnad on maailma edetabeli tipust, America’s Cup’i tiimidest, olümpiavõitjad, Euroopa ja rahvuslikud meistrid. Regatt tähistas sel aastal oma 20ndat juubelit. Juba sellele regatile pääsemine oli suursaavutus ja Mati Sepa meeskond startis võistlusel koguni kolmanda paigutusega.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.