main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Match Race Germany 2017. Nico Martinez / MRG

Match Race Germany 2017. Nico Martinez / MRG

Karl Kolki matšpurjetamise meeskond tõusis maailma edetabelis kolmandaks

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
15.06.2017
14:55

Rahvusvahelise Purjetamisliidu World Sailing Match Race maailma edetabelis on Eesti tiim tõusnud meie jaoks läbi ajaloo kõrgeimale kolmandale positsioonile. Meeskonda kuulub ka saarlane Karl Kolk.

„Eesti purjetamise jaoks ajaloolise saavutuse aitas teoks teha juuni alguses Saksamaal toimunud kõrgeima ehk grade 1 tasemega võistlusel 20. Match Race Germany saadud teine koht,” rõõmustas võistkonna kapten Mati Sepp.

Edetabeli esisaja sisse mahuvad Eesti meeskondadest veel Alexander Karboinovi tiim 45., Alan Kõdari tiim 47. ja Harles Liivi tiim 48. asetusega.

Edetabelit juhib Austraalia purjetaja Sam Gilmouri võistkond ja teisel kohal on tema kaasmaalase Matthew Jerwoodi meeskond.

Match Race üleilmsest paremusjärjestusest leiab kokku ligi 1300 tiimi.

Match Race maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 24 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Punkte on võimalik saada grade’i omavatel regattidel võisteldes. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Viimase 12 kuu jooksul saavutatud tulemused annavad sealjuures topeltpunktid. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kaheksa regati lõikes.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.