Karl Ader sõitis end jääpurjetamises maailmameistriks

Kategooriad: Purjetamine
08.02.2018
12:54

Leedus Šiauliais lõppenud jääpurjetamise juunioride maailmameistrivõistlustel võitis klassis Ice-Optimist kuldmedali Karl Ader.

“Tunneme oma noorsportlaste üle suurt uhkust. Tõden, et juba esimestel võistluspäevadel julgesin loota, et Eestile neilt võistlustelt medal tuleb,” kommenteeris Eesti Jääpurjetamise Liidu president Alari Akermann. “Meie sportlastel on suurepärased oskused ja tugev võistlusnärv.”

Rasketes oludes peetud võistlusel saadi esimesel päeval tuule puudumise tõttu kirja ainult üks võistlussõit. Teisel päeval suudeti siiski läbi viia veel viis sõitu, vaatamata suurele lumehulgale rajal.

Karl Ader saavutas kolm sõiduvõitu, oli kahel korral teine ja korra kaheksas teenides kokku 7 punkti.

Saaremaa Merispordi Seltsi treener Viktor Umb ütles, et sel aastal on saanud kõik vähe sõita, aga eks saarlastel on sel alal kogemusi. „Vanajumal oli ka meie poolt, sest ilm töötas sel hetkel meie kasuks,“ lausus ta.

„Iga päev oli erinev ilm, aga Karl on selles klassis viimast aastat sõitja ja kogemust juba on. Ta sai analüüsiga korralikult hakkama, aga võitmiseks oli vaja ka toorest jõudu ja keha massi, sest rada oli raske, lumi oli peal ja sõiduvahend tuli täisjõuga käima joosta. Kiirused olid tal olemas.“

Viktor Umb lisas, et järjekordse jääpurjetamise maailmameistritiitli võitmisel võib saarlasel tekkida tunne, et need võidud tulevad lihtsalt ja selle väärtus pole nagu midagi, aga tegelikult tuli see tulemus raskelt.

Eelmisel aastal maailmameistritiitli võitnud Georg Paomees lõpetas seekord võistluse 11. kohal. Ice-Optimistil oli võistlema tulnud 36 noort purjetajat 7 riigist.

Klassis DN juunior olid võistlustules kaks saarlast. Joosep Laus saavutas kolmanda ja Kevin Grass neljanda koha. Selles klassis oli võistlejaid 30 ning kokku peeti seitse võistlussõitu. Võitis Rasmus Maalinn Pärnust.

Viktor Umbi sõnul on jääpurjetamine eeskätt tehnikasport, kus maksvad nüansid ja nagu spordis ikka oled edukas, kui on ka õnne. „Joosep Laus sai nendes oludes minu hinnangul maksimumi kätte, Kevin Grassil võistlus kõige paremini ei õnnestunud,“ tõdes treener.