main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Pildil on (vasakult) Oliver Wartiovaara (parim noor), Maximus Oja (ITA), Fred Pokk (parim saarlane), Kirill Chukavin (võitja), Aleksandr Volodin (2.koht), Tarvo Seeman (3.koht), Anastassia Sinitsõna (parim naine). Tarmo Tuul.

Pildil on (vasakult) Oliver Wartiovaara (parim noor), Maximus Oja (ITA), Fred Pokk (parim saarlane), Kirill Chukavin (võitja), Aleksandr Volodin (2.koht), Tarvo Seeman (3.koht), Anastassia Sinitsõna (parim naine). Tarmo Tuul.

Karikaturniiri võitis Eesti maleolümpiakoondise liige Kirill Chukavin

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
11.06.2022
16:36

6.-8. juunini toimus Kuressaares ASA Spa Hotelli ruumides Saaremaa 51. karikaturniir males. Pärast kaheaastast koroonapausi korraldatud võistlusel osales 20 maletajat, sh esmakordselt karikaturniiride ajaloos mängijad Itaaliast ja Guatemalast.

Turniiri tase oli kõrge, osalejate hulgas oli 2 suurmeistrit, 2 rahvusvahelist meistrit ja 2 FIDE meistrit, Eesti maleolümpia võistkondade 10 liikmest oli kohal 5. Kohtunik oli FIDE arbiter Tarmo Tuul.

Mängiti 5 vooru pika ajakontrolliga (90 minutit partiile + 30 sekundit iga käigu eest). Peale 3. vooru oli täiseduga ainuliider reitingufavoriit, suurmeister Aleksandr Volodin. Eelviimases voorus tuli tal aga mustadega alla vanduda Soome noormaletajale Oliver Wartiovaarale, kes asus enne viimast vooru tabeli tippu 3,5 punktiga.

Paraku tuli temal 5. voorus tunnistada 4-tunnise lahingu järel Kirill Chukavini paremust. Kuna Volodin ei suutnud samal ajal alistada Eesti naiste koondise liiget Anastassia Sinitsõnat, siis oli turniiri võitja selgunud – Chukavin kogus ainsana 4 punkti, tulles teist korda karikaturniiri võitjaks (esimese võidu saavutas 2018).

Juuni lõpus 20-aastaseks saav noormees on viimastel aastatel end kindlalt mänginud Eesti koondisesse, karikaturniiril oli tal 3. asetus. Chukavinile järgnesid 3,5 punktiga neli mängijat, kes koefitsientide alusel järjestusid selliselt: 2. Volodin, 3. Tarvo Seeman, 4. Wartiovaara, 5. Sinitsõna. Esikuuikusse pääses ka teine suurmeister, teise asetusega Meelis Kanep 3 punktiga.

Saarlasi osales sel korral vaid kaks – Fred Pokk ja Milde Burkova. Edukam neist oli Pokk, kes kogus 1,5 punkti, olles lõpptabelis 17.

Võistluste läbiviimist toetasid Kultuurkapital, Saaremaa Vallavalitsus, Treeningpartner, OÜ Selgase Dolomiit, Saaremaa Spordiliit, ASA Spa Hotel.

Marko Siil, Saaremaa Maleklubi

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.