Kaotust tunnistanud Urmas Tali: maailm ei ole läbi

Kategooriad: Võrkpall
29.12.2019
20:20

Tallinnas Saku Spordihallis mängitud Aadu Luukase võrkpalli karikavõistluste finaalis 2:0 juhtinud, kolm matšpalli omanud ja 10 serviässa löönud Saaremaa Võrkpalliklubi pidi lõpuks siiski Tartu BIGBANK meeskonna 3:2 paremust tunnistama.

“Kui maailm on läbi, siis on läbi, minu jaoks ei ole läbi,” ütles tulemuses pettunud peatreener Urmas Tali pärast kaotatud finaali. “Eelmisel aastal võitsime karika ja muud midagi ei saanud. Muidugi on raske ja peab mõtlema, ega see kerge ei ole. Eks aasta algul peab vaatama, mis näoga siin keegi tuleb.”

Väga pettunud oli ka meeskonna resultatiivseim ja neli serviässa löönud Javier Jimenez. “Kurb, me kaotasime ja õnnitlused nendele,” märkis kuubalasest nurgaründaja, lisades, et selline on mäng, vastased tegutsesid hästi, meie oma võimalusi ei realiseerinud.

Kahe geimilise edu maha mänginud Saaremaa asus viiendas geimis Jimeneze vedamisel 5:2 juhtima, kuid siis jäädi kaotusseisu ja BIGBANK sai eduseisul 14:11 kasutada matšpalli. Saaremaa polnud aga murtud. Jimenez lõi palli maha, Keith Pupart hanitas tulemuslikult ja Henri Treial viigistas blokist 14:14. Kui Tartu meestele vilistati soe pall oli saarlastel omakorda matšpall, kuid tartlased viigistasid. Danile Maciel viis hanitusega uuesti oma meeskonna 16:15 juhtima, kuid võitu võtta ei suudetud ja nii jäi Tartu 21:19 peale.

Urmas Tali ütles, et nüüd ta lõppes viiega, aga oleks võinud ka varem lõppeda. “Kuid mängud lähevad selliseks, seda oli teada. Emba-kumba siin mõnest olukorrast julgust juurde saab, et neid asju lahendada, siis nii see mäng lõpeb ja lõppes ka,” leidis ta.

Urmas Tali sõnul võitles meeskond lõpuni ja seal oli olukord, kus oli vaja i-le punkt panna, mida seekord ei tehtud. “Viies on juba nii, et kaks punkti ühele ja teisele poole ongi juba tehtud. See, et meil õnnestus järgi mängida oli selline läbi riskile minek, aga otsustavad punktid jäid ikkagi löömata,” leidis treener.

Kohtumist alustas Saaremaa kohe bravuurikalt vastast serviga surudes ja esimeses geimis löödi koguni kuus ässpalli, neist neli nurgaründaja Javier Jimenez ning ühe tempomehed Harri Palmar ja Henri Treial.

Harri Palmar viigistas serviässast 6:6, Jimenez viis oma meeskonna nelja järjestikuse pommiga oma meeskonna 18:15 juhtima ja Henri Treiali äss suurendas eduseisu 20:16-le. Kuigi Kert Toobal vähendas omakorda ässpalliga kaotusseisu 18:20-le lõi Javier Jimenez lõppseisuks 25:23.

Teises geimis jagus tasavägist mängu seisuni 11:11, siis lõi Daniel Maciel 13:11, Treial lõi serviässast 14:11 ja Palmar ässaga 20:14. Henri Treial lõpetas resultatiivse rünnakuga geimi võidukalt 25:17.

Kolmandas jäädi kiirelt 2:7 kaotusseisu ja eeskätt oldi raskustest BIGBANK-i bloki murdmisega, kus pall tuli tagasi nii Treiali kui Macieli rünnakutest. Alex Saaremaa serviässa järel olid kaotusnumbrid 4:11 ja sidemängija Reto Giegeri asemel mängu sekkunud Artis Caics ründas auti 4:12.

Urmas Tali tõi Macieli asemel mängu Markus Uuskari, kuid Tartu jätkas domineerimist olles ees 18:11. Treiali serviässast saadi kaotusseis veel 17:20-le ja tartlaste eksimusest 19:21-le, kuid Palmar eksis serviga ja kaotusnumbrid olid 21:25.

“Mäng ei sujunud, läksime kolmandasse geimi ikka väga lõdvalt sisse, see oli see, mida me tavaliselt teises geimis teeme,” tõdes Urmas Tali. “Seekord juhtus see siis, kui mängu selgroog oli juba murtud. Sealt on raske juba neljandasse geimi minna ning alustasime ju tegelikult kehvasti. Geimi lõpus tekkisid meil võimalused, aga oli keeruline seda asja enda kasuks pöörata.”

Neljas geim algas tasavägiselt, kuid tartlaste väikese initsiatiiviga, sest nemad olid juhtivaks pooleks. Palmari ja Giegeri blokist esimest korda juhtima 14:13. 19:19, 21:21, 22:22, Puparti ässast ette 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, Alex Saaremaa paneb Treialile bloki 24:25, Jimenes lõi blokki 24:26.

“Tartu sai rünnakul initsiatiivi, neil õnnestus üks-ühe vastu olukordi realiseerida, meie ei lahendanud nii hästi, kui nemad,” võttis Urmas Tali mängu kokku.

Javier Jimenez tõi parimana 21, Daniel Maciel toetas teda 20 ja Keith Pupart 13 punktiga.