main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aira Lepp ja Aneta Liik toetajatega. Erakogu

Aira Lepp ja Aneta Liik toetajatega. Erakogu

Kanged saare naised plaanivad startida Saaremaa rallil

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
31.07.2022
10:23

Saaremaa ralli ajaloos pole veel olnud stardis autot, kus nii sõitja, kui kaardilugeja on saarlannad. Seni vaid rahvarallidel võistelnud Aira Lepp ja Aneta Liik on seadnud endale eesmärgiks see teoks teha, kuid vajavad plaani õnnestumiseks veel toetust.  

„Aira käis selle plaani välja,“ rääkis Aneta Liik. „Rahvarallidel oleme juba küll võistelnud ja nüüd võiks ennast proovile panna ka ühel tõsisel rallil. Oleme koos sõitnud väikese vaheajaga 2011. aastast. Näeme nüüd selle nimel vaeva, et ka see unistus ellu viia.“

Aira Lepp ütles, et on igati loogiline, kui saare naised ka Saaremaa rallil stardivad. „Naised ei saa olla meestest nõrgemad,“ lausus ta. „Meie eesmärk on kindlasti lõpuni sõita, mitte päris viimaseks jääda ja kokkuvõttes ka tulemus teha. Kuidas aga täpsemalt ei oska täna öelda, sest kogemus puudub. Selleks tuleb muidugi veel trenni teha, aga eks rajad ole ka sarnased. Suureks väljakutseks saab olema raja legend, aga eks me hakkame seda õppima.“

Hakkajad naised on siiski rallil eesootavaga kursis ning nii on neil ka oma lemmikkatsed mida soovitakse sõita. Kui Aira Lepal on selleks Undva kitsad ja kurvilised teed, siis Aneta Liigi eelistus on Oriküla.

Aira Lepp, kes vahepeal sõitnud ka abikaasa Ainiga ütles, et auto Nissan Sunny on olemas, kuid Saaremaa rallil osalemiseks on vaja veel mitmed asjad joonele saada. Ettevalmistused 55. Saaremaa ralliks käivad ja seetõttu otsitakse sponsoreid / toetajaid.

Hetkel on veel puudu: 15 tollised kruusarehvid, ülesõiduklapid, lisatuled, kaelatoed ehk Hansud, bensiin ja osavõtutasu. Juba on olemas litsentsid, auto, sõitjate varustus, sidega kiivrid ja võistlusvaim.

Iga toetus on oodatud, olgu see siis rahas või konkreetses asjas. Kõikide toetajate nimed paigaldatakse autole. Rahalise toetuse saab kanda Aneta Liik arveldusarvele EE362200221044665963. Kui on soov mingi konkreetse asjaga toetada siis saab naistega ühendust  telefonide vahendusel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.