Kadi Mägi mängib kullale, Kaisa Õunpuu pronksile

Kategooriad: Võrkpall
08.04.2018
16:24

Laupäeval selgus naiste võrkpalli Meistriliigas esimene finalist, kui põhiturniiri parim Tartu Ülikool/Eeden lülitas poolfinaalis 3:0 (14, 19, 21) võiduga edasisest konkurentsist tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service’i. Kadi Mägi tõi võitjatele 11 punkti.

Kodupubliku abiga avavaatuses 3:1 võidu saavutanud Tallinna Ülikool ei suutnud finaalkohta kindlustada, tunnistades võõrsil TTÜ/Tradehouse’i 3:2 (21, -18, 28, -22, 14) paremust. Kaisa Õunpuu tõi Tallinna Ülikoolile 12 punkti.

Pühapäeval sai selgeks naiste Meistriliiga finaalpaar, kui põhiturniiri parima Tartu Ülikool/Eedeni kõrval kindlustas koha esikohamängudel ka põhiturniiri kolmas TTÜ/Tradehouse.

Seeria avamängu võõrsil 1:3 kaotanud, kuid teise kodupubliku abiga 3:2 võitnud TTÜ/Tradehouse asus tänast võõrsil peetud kolmandat kohtumist 25:23 geimivõiduga juhtima. Koudpubliku kurvastuseks võitis ka teise geimi TTÜ, jäädes peale 27:25 tulemusega. Kolmandas geimis võõrustajad TTÜ-le enam tõsist vastupanu osutada ei suutnud, kui külaliste 25 punkti vastu koguti vaid 16 punkti. Sarnase stsenaariumiga lõppes ka samade naiskondade Balti liiga veerandfinaalseeria, milles TTÜ jäi peale võitudega 2:1, olles otsustavas mängus võõrsil Tallinna Ülikoolist 3:0 üle. Kaotajate poolel jäi Kaisa Õunpuu arvele 9 punkti.

Kolme võiduni peetav finaalseeria Tartu Ülikool/Eedeni ja TTÜ/Tradehouse`i vahel algab 12. aprillil. Samuti kolme võiduni mängitavas pronksmedaliseerias kohtuvad Tallinna Ülikool ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service. Viienda koha eest heitlevad Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese/SG Noortekoondis.