main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kabe kiirturniiri võitis Meelis Uuväli

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
20.04.2019
20:39

Meelis Uuvälile näib meil vaid kord aastas kiirturniirina harrastatav brasiilia kabe (64-ruuduline laud, aga 100-ruudulise reeglid) hästi sobivat. 2013. aastal saavutas ta selles oma esimese esikoha maakonnavõistlustel ning läinud neljapäeval lisas teise.

Võistlus oli tasavägine: Uuväli ning Jaan Truu kogusid võrdselt 3,5 punkti 6-st, aga Uuvälil oli kaks matšivõitu J. Truu ühe vastu. Järgnesid Ivar Truu kolme ning Villu Kallas kahe punktiga.

16. aprillil, vaid kaks nädalat pärast 75. sünnipäeva, lõppes Eesti kabeloo ühe koloriitsema isiksuse hiidlase Arvo Risti elutee. Pika ajakontrolliga mängus kogus ta 11 ning lisaks kiirkabes 2 ja välkkabes 4 Eesti tšempioni tiitlit. Viimaseks võidetud tiitliks jäi talle 2018. aasta Eesti välkkabetšempioni tiitel ning seda mänguliigis, kus noorematel peaksid kiirema reaktsiooni tõttu olema paremad šansid.

Saaremaa kapal mängis Arvo täpselt veerandsajal korral ning kogus neis neli esikohta. See on väga hea tulemus, kuid näitab ka, kui raske on Saaremaa kapal individuaalselt võidutseda. Saaremaa kabetajatele jäävad Arvost väga head mälestused.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.